19.1 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 15 Червня, 2024

Реклама

spot_img

На 79 році життя перестало битися серце калуського “соловейка” Михайла Сливоцького

Сьогодні, 25 квітня, відійшов у вічність Михайло Юрійович Сливоцький. Його неповторний голос запам’ятовувався назавжди своїми неповторними тембром і щирістю.

Михайло Сливоцький народився 1 жовтня 1944 року в Калуші

Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомила докторка мистецтвознавства, професорка кафедри музичного виховання та диригування Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ганна Карась.

“Вперше я слухала його ще студенткою Коломийського педучилища, яке Михайло Юрійович закінчив і куди любив приїздити. Згодом, коли я вже почала працювати в університеті, він запросив мене викладати на кафедрі початкової освіти з музикою, а потім ми разом працювали на нашій кафедрі методики музичного виховання та диригування. Після виходу Михайла Юрійовича на пенсію у зв’язку із хворобою, мені довелось керувати створеною ним кафедрою академічного та естрадного співу, а на його останньому ювілеї — 70-річчя — мала честь бути ведучою. Власне це остання світлина з колегами-легінями, з яким йшов творчими дорогами… Невимовна втрата для української музичної культури, якій служив віддано і чесно, для колективу однодумців і для родини… Спочивайте з миром, Михайле Юрійовичу! Вічна пам’ять!”.

Український співак та педагог, Заслужений діяч мистецтв України, професор, в минулому — декан музичного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Михайло Сливоцький народився 1 жовтня 1944 року в Калуші.

Кумир не одного покоління українців мав дуже рідкісний солов’їний голос — унікальний ультраліричний контртенор. Але водночас мецохарактерний і народний, найвищий серед чоловічих голосів в національній естраді.

Шанувальники української пісні знали й любили співака як «прикарпатського соловейка». Цим ім’ям нагородили його ще наприкінці шістдесятих років минулого століття, коли після навчання в Коломийському педагогічному училищі та служби в армії став студентом Івано-Франківського педінституту і вийшов на велику сцену, на телеекрани та в радіоефір.

Він співав на всіх материках планети, крім Антарктиди, навіть в Австралії та Африці є записи його пісень. Був першим виконавцем багатьох творів, народжених на слова і музику прикарпатських піснетворців: поетів Степана Пушика і Романа Юзви, композиторів Богдана Юрківа, Василя Їжака, Богдана Шиптура, Василя Якуб’яка. Його творчість — ціла епоха в духовному житті України.

Вічна пам’ять співаку і співчуття рідним!

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд