12.6 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 15 Квітня, 2024

Реклама

spot_img

В Івано-Франківську на фасаді ліцею №17 створюють мурал “Погляд”

На фасаді Івано-Франківського ліцею № 17 створюють мурал “Погляд”. Основою для цього настінного твору стали автопортрети та фото учнів навчального закладу.

Свій внутрішній стан на папері діти змальовували після психологічних тренінгів від проєкту “Сила — в протидії, запобігання — в дії”, розповів Суспільному автор муралу Олесь Базюк, передає Фіртка.

“Ми дали дітям завдання, щоб вони зробили серію автопортретів. Вибрали елементи малюнків, склали з них збірні портрети і підсилили їх фотографіями учнів із цієї школи”, — говорить Олесь Базюк.

Він каже, що “Погляд” — соціальний витвір.

“Ми цим муралом апелюємо до глядача, який проходить поряд, що діти — теж дорослі особистості, які майже сформувалися. Щоб люди більше звертали увагу на дітей, які в школі вчаться, що вони теж мають свою думку, і що до неї теж варто прислуховуватися. Або принаймні бачити і чути ці проблеми”, — пояснює Олесь Базюк.

Співініціаторка проєкту “Сила — в протидії, запобігання — в дії” Інна Базюк розповідає: проводити тренінги із запобігання насильству для підлітків почали у січні 2023 року.

Після цього вона вирішила закарбувати основну ідею проєкту за допомогою стінопису.

“Ми з підлітками з допомогою кваліфікованих психологів проводили різні тренінги з протидії насильству. На основі засвоєного матеріалу вони проводили навчання у себе в школах”, — говорить Інна Базюк.

Малюнок на фасаді виконують акриловими фарбами, розповідає Дарія Засід. Дівчина навчається на 3 курсі факультету станкового живопису в Харківській академії дизайну та мистецтв.

“Мені подобається, який сенс воно несе. Це — проти насильства, тут зображені дитячі малюнки. Діти малювали самих себе”, — каже Дарія Засід.

Директорка ліцею Світлана Герасимчук розповідає, що про мурал добре відгукувалися вчителі, учні та батьки.

“Це – дуже гарно, тому що діти змогли і психологічно потренуватися. Вони пройшли гарний тренінг, навчилися захищатися і протидіяти насильству. І наш заклад отримає дуже красивий фасад, який прикрасить наш ліцей”, — говорить Світлана Герасимчук.

Олесь Базюк розповів, що, крім ліцею № 17, муралами прикрасять ще два навчальні заклади в Івано-Франківську. У ліцеї № 28 намалюють “Гру в хованки”, а в ліцеї № 19 — “Говори зі мною”.

Зі слів Інни Базюк, проєкт “Сила в протидії, запобігання в дії” втілюють за підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine та консульства Великої Британії. Каже: основна мета проєкту — розповісти людям, що їм є куди звернутися за допомогою.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,600ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд