16.4 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 22 Червня, 2024

Реклама

spot_img

Нові екуменічні проекти в рамках «Стратегії міста Івано-Франківська 2030» обговорили під час духовного форуму

Представники різних християнських конфесій та релігійних організацій зібралися 11 липня в Івано-Франківську на духовному форумі, метою якого, як стверджують організатори, є прийняття спільних рішень щодо нових проектів в гуманітарній релігійній сфері, особливо, в часі війни і в подолання її наслідків.

ad

«Нова стратегія Івано-Франківська – це спосіб змінити якість життя в місті, спосіб прийняття рішень, реалізації, самореалізації людей, – пояснює очільник групи, яка працює над «Стратегією міста Івано-Франківська 2030» Євген Глібовицький. – Стосується вона будь-якої сфери і так само релігійного життя, бо воно важливе для мешканців міста. Віра є важливою для івано-франківців і є частиною причини, чому це місто так твердо стоїть на ногах. Бо віра є з тих речей, що не можна забрати. Тому питання духовної сторони, яка так само є причиною того, чому Франківськ настільки сильний, ми маємо обговорювати в рамках стратегії. Мене справді вражає, наскільки широка репрезентація тут і християн різних конфесій, юдеїв і протестантів».

В процесі панельних дискусій духовного форуму, які тривали протягом декількох годин, кожен спікер, який представляв ту чи іншу релігійну громаду, зміг висловити свої пропозиції щодо того чи іншого питання, яке особливо турбує і є актуальним. Тематика дискусій стосувалася життя церков в сучасності, капеланства, соціального служіння, церковного календаря і навіть прийняття нових законів державною владою.

ad

«Наша Греко-Католицька Церква пережила свій голокост, але вижила і будує зараз своє майбутнє. Хотілося б, щоб ні з ким таке більше не повторилося. На жаль, вона не є до кінця реабілітована. Чи ми віддали шану усім, хто був виселений, вигнаний зі своїх домівок, бо потерпів за віру і Церкву?, – наголосив митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин. – Також те, що повинно зараз турбувати – лікування ран війни. Щоб на майбутнє ті, хто стоять на передовій, були направду пошановані. Увагу маємо приділяти майбутнім поколінням і їх добробуту загалом. Потрібно також підтримувати справжній екуменізм».

Митрополит Галицький ПЦУ Андрій Абрамчук підкреслив важливість створення в Івано-Франківську гарнізонного храму, адже чимало вояків і їх родин потребують свого храму в якому зможуть помолитися і отримати добру духовну підтримку: «Сьогодні, коли іде війна, нам необхідно збиратися разом, згадувати про тих воїнів, які боронять нашу державу і тих, які відійшли у вічність. Як представник Православної Церкви України я пропоную за храмом на вулиці Довженка (колишній УПЦ МП) закріпити статус гарнізонного. Допрацювати саму споруду і побудувати капличку». Своє бажання долучитися до молитви у новому гарнізонному храмі висловили капелани УГКЦ, які з власного досвіду добре знають потреби вояків у великій духовній підтримці.

Про відкриття нової гуцульської церкви в Івано-Франківську розповів єпископ Богородчанський ПЦУ Феогност Бодоряк. Біля церкви планують створити справжній сучасний духовний культурний комплекс, де буде виховуватися молодь, проводитимуться різноманітні заходи. Також єпископ висловив побажання щодо втілення нових проектів благоустрою міста.

Єпископ РКЦ Едвард Кава, який долучився до Івано-Франківського духовного форуму, підкреслив небезпечність прийняття нових державних законів, які несуть загрозу для майбутніх поколінь.

«Сьогодні ми маємо свободу, яка є великим даром, маємо церкви, різні спільноти. І трішечки ми в цій свободі розслабилися, нам стало добре. Але війна нас змобілізувала і добре, бо ми разом на кожному фронті захищаємо нашу батьківщину. Та особливої уваги потребує зараз родина. Особливої духовної опіки потребують сім’ї наших захисників», – каже єпископ.

Прикарпатський рабин Моше Лейб Колесник додав, що усі спільно зараз мусимо зосередитися на захисті себе, своїх родин і того місця, в якому знаходимося, ділитися з тими, хто потребує підтримки.

Представники протестантських церков на форумі – пастор церкви Адвентистів сьомого дня Іван Заверюха та пастор Української євангельської церкви Юрій Музика зійшлися в думці, що необхідна спільна молитва і зустрічі з тими, хто цього потребує: представниками влади, родинами і тими, хто пережив війну.

ad

Подолання викликів війни – те на чому наголошують капелани. Не лише на фронті, а й після повернення додому вояки потребують великої підтримки і реабілітації. «Я хочу запевнити, що жодна церква, яка у нас є, не закрила двері для наших військових», – наголосив заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ отець Андрій Зелінський.

Соціальне служіння церков полягає не лише в матеріальній підтримці, але також моральній та духовній – стверджують представники Карітасу та Мальтійської служби допомоги УГКЦ, благодійних фондів «Елеос» ПЦУ та ГО «Екологічно-культурне об’єднання «Здорове покоління» церкви Адвентистів сьомого дня.

Як повідомив міський голова Руслан Марцінків, за підсумками духовного форуму було прийнято рішення врахувати усі пропозиції різних релігійних громад в «Стратегії міста Івано-Франківська 2030», яку планують прийняти на сесії міськради в грудні цього року – січні наступного року.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд