16.7 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 22 Червня, 2024

Реклама

spot_img

На ремонт і утримання місцевих доріг Прикарпаття з обласного бюджету виділять 120 млн гривень

Кошти державної субвенції у 2023 році вже розподілено на поточний ремонт конкретних доріг, серед яких немає жодної на території Калуської громади.

«Ремонт місцевих доріг-2023. Перший крок для цього зроблено — підписала розпорядження про регіональну програму розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Івано-Франківської області в умовах правового режиму воєнного стану на 2023 рік.

Нагадаю, що наша область отримала 358 млн грн державної субвенції на ремонт автошляхів.

Цієї суми вистачить далеко не на всі проблемні ділянки, тому з відповідними службами сформували перелік найпроблемніших, взявши до уваги передусім їхній стан.

Ситуація доволі непроста — подекуди перевізники відмовляються курсувати, каретам швидкої допомоги важко добиратися до хворих. Тож потрібно діяти.

Водночас звернулися до наших територіальних громад долучитися до співфінансування, багато з них готові.

А це означає, що зможемо відремонтувати більше доріг і цим допомогти громадам Прикарпаття, які не можуть собі це дозволити через нестачу ресурсів», — повідомила голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук.

Регіональну програму розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Івано-Франківської області в умовах правового режиму воєнного стану на 2023 рік оприлюднено на офіційному сайті облдержадміністрації. Вона передбачає виділення з обласного бюджету додатково до державної субвенції 120 млн гривень. А саме:

5 млн гривень — на проєктно-кошторисну документацію;
50 млн гривень — на проведення експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення;
25 млн гривень — на поточний ремонт місцевих доріг;
20 млн гривень — на капітальний ремонт;
20 млн гривень — на проведення аварійно-відновлювальних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації.
Окрім того, кошти на реалізацію програми мають виділяти з бюджетів сільських, селищних та міських територіальних громад.

Як зазначено у самій програмі, однією з основних проблем, що стримують соціально-економічний розвиток області, є незадовільний транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг, мостів та дорожньої інфраструктури.

Однією з цілей програми є підвищення безпеки дорожнього руху. Так, за період з січня по травень 2023 року на автошляхах нашої області трапилося 320 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинули 34 і травмувалися 464 людини. Проти аналогічного періоду минулого року кількість ДТП зросла на 21,7%. Окрім того, проти минулого року зросла кількість ДТП із постраждалими, а також загиблих і травмованих.

Як раніше повідомляли «Вікна», кошти державної субвенції у 2023 році вже розподілено на поточний ремонт конкретних доріг, серед яких немає жодної на території Калуської громади. Відтак наприкінці червня Калуська міська рада прийняла рішення «Про співфінансування робіт з поточного ремонту дороги». Фактично депутати задекларували готовність виділити з місцевого бюджету кошти для державного підприємства «Дороги Прикарпаття» при умові співфінансування 50 на 50. З міського бюджету готові виділити 50 млн гривень на поточний ремонт дорожнього покриття автодороги Вістова — Грабівка (в межах сіл Мислів та Ріп’янка) та вулиць Б.Хмельницького, Височанка та Івано-Франківська у Калуші.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд