16.5 C
Ivano-Frankivsk
Четвер, 20 Червня, 2024

Реклама

spot_img

Завершено розслідування справи про зловживання майном: Андрію Довбенку пред’явлено підозру

Власника низки юридичних компаній Андрія Довбенка родом з Калуша звинувачують у махінаціях з арештованим майном, переданим в управління АРМА. Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи за підозрою юриста Андрія Довбенка в організації зловживань з арештованим та переданим в управління Національному агентству з менеджменту та розшуку активів майном.

«30 червня 2023 року прокурором САП ухвалено рішення про завершення досудового розслідування у справі за підозрою 11 осіб – учасників злочинної схеми з продажу за заниженою вартістю майна, що було арештовано в межах кримінальних проваджень та передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) на суму понад 430 млн грн. Наразі детективам НАБУ надано доручення відкрити матеріали стороні захисту на ознайомлення», — інформує САП.

Раніше оголошений НАБУ в розшук Андрій Довбенко стверджував: його шукали в Калуші для вручення підозри.

Нагадаємо, раніше НАБУ та САП повідомили про підозру організатору розтрати заарештованого та переданого в управління АРМА майна вартістю понад 485 млн гривень юристу Андрію Довбенку. Йому повідомили про підозру заочно, оскільки його місцезнаходження не було встановлено.

Як повідомляли “Вікна”, НАБУ оголосило в розшук уродженця Калуша Андрія Довбенка.

29 грудня 2022 року на сайті Національного антикорупційного бюро України оприлюднили повідомлення про викриття організованої злочинної групи на махінаціях з арештованим майном.

«НАБУ і САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура. – Авт.) здобули докази того, що викрита цьогоріч (у 2022 році) розтрата майна, переданого АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів. – Авт.), здійснена організованою злочинною групою (ОЗГ) у складі чотирьох осіб. 29 грудня її організатору, власнику низки юридичних компаній, повідомили про підозру у вчиненні злочинів, кваліфікованих за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України. Оскільки його місце знаходження невідомо, про підозру особі повідомили в порядку ст. 135, ст.278 КПК України.

Крім нього, про підозру повідомили ще одному учаснику організованої ним групи – генеральному директору ДП «СЕТАМ» (обіймав посаду у період травень 2016 р. – лютий 2020 р.), наразі – посадовець Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (також є підозрюваним в іншому кримінальному провадженні НАБУ і САП) – у вчиненні злочинів, кваліфікованих за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України.

Ще двом учасникам ОЗГ – голові АРМА (2016-2019 рр.) та начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА (2018-2020 рр.) – повідомили про підозру у махінаціях з арештованим майном АРМА раніше.

Також 29 грудня про підозру повідомили директору приватної компанії, підконтрольній організатору ОЗГ (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України).

Таким чином, загальна кількість встановлених учасників як самої ОЗГ, так і залучених до вчинення певних злочинів ОЗГ (див. схему), становить 11 осіб. Із них п’ятьом повідомили про підозру в липні 2022 року, ще трьом – у жовтні.

Слідство встановило, що організатор ОЗГ упродовж 2017-2018 рр. запропонував голові АРМА запровадити корупційну схему з реалізації арештованого майна. Як людина, яка впродовж кількох років мала опосередкований вплив на формування та реалізацію державної правової політики Міністерства юстиції України, саму АРМУ, ДП «Сетам», організатор був добре обізнаний зі специфікою цього напрямку діяльності Агентства. Він розробив план, який передбачав установлення контролю за всіма етапами: від моменту передачі речових доказів АРМА до їхнього продажу по заниженій вартості на підконтрольному торгівельному майданчику підконтрольним компаніям.

Голова АРМА пристав на пропозицію організатора ОЗГ. Із-поміж іншого, він забезпечив ухвалення необхідної нормативної бази, яка дозволила створити видимість законності маніпуляціям із арештованим майном в інтересах ОЗГ. Одним із них став конкурс із відбору торгівельного майданчика, за умовами якого перемогу в ньому могла здобути лише одна структура – ДП «СЕТАМ», генерального директора якого організатор також залучив до складу ОЗГ. Той міг забезпечити проведення електронних торгів з метою реалізації речових доказів по заниженим цінам, у яких створити умови для перемоги заздалегідь визначених юридичних осіб.

Директор приватної компанії надавав правову допомогу та забезпечував участь у торгах ДП «Сетам» підконтрольних ОЗГ приватних товариств для створення видимості конкуренції.

Так, учасники ОЗГ у складі чотирьох осіб, разом із ще сімома встановленими учасниками схеми впродовж 2019 року щонайменше чотири рази успішно реалізували корупційну схему з продажу арештованого майна за заниженою вартістю.

А саме:

продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбаних свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», – реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість;
продаж 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині – заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
продаж понад 4,5 тис. тонн карбаміду — майже в 5 разів дешевше за ринкові ціни;
продаж зерна, крупи та олійних культур — учетверо дешевше за ринкову вартість.
За попередніми оцінками, завдана шкода в цих чотирьох епізодах становила 426 млн гривень. Однак експертиза уточнила її розмір і наразі вона становить 485 млн гривень.

НАБУ і САП встановлюють інших можливих учасників ОЗГ та досліджують інші випадки їхньої протиправної діяльності.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду», — повідомляє НАБУ.

Крім того, 3 січня на сторінці НАБУ з’явилося оголошення про розшук організатора злочинної групи, викритої на махінаціях з арештованим майном, переданим в управління АРМА та власника низки юридичних компаній з посиланням на вищенаведену публікацію на офіційному сайті Антикорупційного бюро від 29 грудня. А саме розшукують Довбенка Андрія Миколайовича, який підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

Андрій Миколайович Довбенко народився 6 грудня 1986 року в місті Калуш Івано-Франківської області. У 2007 році став випускником Факультету юридичних наук Києво-Могилянської Академії за спеціальністю “Правознавство”. Андрій Довбенко є відомим юристом та венчурним інвестором.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд