-1.2 C
Ivano-Frankivsk
П’ятниця, 22 Листопада, 2024

Реклама

spot_img

“Опільська гончарня”. На Рогатинщині відроджуватимуть місцеве гончарство

Комунальний музей Рогатина вдруге став переможцем державного грантового конкурсу від Українського культурного фонду.

На початку 2023 року Український культурний фонд оголосив конкурс на ряд грантових програм. Зокрема, від Івано-Франківської області подано 11 культурно-освітніх проєктів на ЛОТ 1 «Локальна культура». Пріоритетом ЛОТ-у є підтримка нових локальних культурних продуктів, які популяризують культурну спадщину регіону та стимулюють його туристично-пізнавальний потенціал, зокрема які націлені на збереження, розвиток та промоцію народних ремесел та промислів.

Лише три проєкти з Прикарпаття були підтримані Фондом і наприкінці червня підписано грантові угоди. Серед переможців даного конкурсу – комунальний заклад «Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля» з ідеєю збереження та популяризації гончарства як елемента культурної спадщини «Опільська гончарня: відродження втраченого ремесла». Унікальність задуму є у безпосередньому відродженні місцевого гончарства, яке не є розвинутим та практично втраченим, на відміну від сусідніх Гуцульщини та Бойківщини.

Ще у 2019 році при музеї було закладено перші кроки до створення Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля – проєкту, який був підтриманий Міністерством культури України та грантовою програмою «Малі міста – великі враження». В рамках його реалізації, на базі музею почалась робота над відкриттям культурно-мистецького простору «Опільська гончарня». Саме на повноцінний запуск майстерні, орієнтованої на відновлення та популяризацію давнього опільського ремесла спрямований даний Проєкт. Його особливістю є відродження давнього традиційного ремесла етнорайону шляхом залучення широких верств населення до популяризації гончарства.

У вересні-жовтні цього року проводитимуться безкоштовні майстер-класи з гончарної майстерності для:

–         дітей різного віку;

–         дорослої аудиторії – місцевих жителів, туристів;

–        окрема програма арт-терапії для воїнів та їхніх сімей.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
22,100ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд