20.5 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 27 Травня, 2024

Реклама

spot_img

Прикарпатські онкохірурги вперше видалили рідкісний утвір підшлункової залози – пухлину Франца

Вперше онкохірурги Прикарпатського клінічного онкологічного центру провели лікування рідкісного утвору підшлункової залози – пухлину Франца. Вона має невизначений злоякісний потенціал.

Про це пише “Галка” з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

За даними ВООЗ, у структурі новоутворень частини підшлункової залози пухлина Франца становить всього 1-2%. Основною і єдиною тактикою лікування є хірургічне втручання.

Утвір підшлункової залози у 45-річної пацієнтки виявили при профілактичному огляді. Після дообстеження лікарі вирішили провести хірургічне лікування з подальшим дослідженням пухлини. Лікарі-хірурги видалили частину підшлункової зі збереженням селезінки. Метастатичних вогнищ не було виявлено, пухлина розміром 3х4 см знаходилася на межі тіла та хвоста підшлункової залози. Післяопераційний період протікав без ускладнень, пацієнтку виписали додому у задовільному стані.

Після проведення імуногістологічного дослідження підтверджено діагноз – пухлина Франца.

“Цей випадок – ще один доказ, чому не варто нехтувати профілактичними обстеженнями, адже раннє виявлення онкологічного захворювання в рази підвищує шанси на якісне лікування та повноцінну ремісію!”, – нагадують медики.

До складу операційної бригади входили онкохірурги: головний спеціаліст з хірургії ДОЗ ОДА Петро Соломчак, професор кафедри онкології ІФНМУ Володимир Голотюк та лікар-інтерн.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд