20.5 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 27 Травня, 2024

Реклама

spot_img

Відома пісня “Червона рута” була присвячена коломиянці – музей історії Коломиї

Четвертого березня – 75 річниця від дня народження українського композитора-виконавця, музиканта, автора пісні “Червона рута” Володимира Івасюка.

Про це пише Галка з посиланням на музей історії Коломиї.

У 1970 році коломиянці Марусі Соколовській, композитор Володимир Івасюк написав рядки: «Ти признайся мені, звідки в тебе ті чари…». До сьогодні лікарка-пенсіонерка Марія Соколовська-Марчук зберігає аркуш, написаний її одногрупником і товаришем Володимиром на лекції з дерматології.

Випускниця Коломийської спецшколи №1 навчалася тоді з майбутнім композитором в одній групі Чернівецького медінституту.

“Вона відчувала його особливу увагу до себе – завжди поруч сиділи на лекціях, разом брали участь в інститутському ансамблі, де Марія грала на скрипці. Зрештою, саме музика – величезне захоплення обидвох – найбільше їх об’єднувала. А про почуття Марія не розповідає. Згадує лише, що ще в 1968 році Володя показав їй одну строфу «Червоної рути», питаючи її думки. Вже тоді вона зрозуміла, що ця пісня матиме великий успіх. А в 1970-му подарував готовий текст з підписом: “Мусі від Володі. 15.9.70 – III пара. Лекція по дермі”, – діляться в музеї.

Це єдиний збережений оригінал пісні, написаний рукою Володимира Івасюка. Коломиянці Соколовській присвятив він і «Елегію для Марії».

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд