20.5 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 27 Травня, 2024

Реклама

spot_img

Фото двох церков Прикарпаття серед переможців конкурсу Wiki Loves Monuments

Номінацію «Інтер’єри» вперше додали до української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». У ній журі обрало дев’ять найкращих фоторобіт.

Дві з них з Прикарпаття.

Світлина Андрія Тимківа посіла у конкурсі друге місце. На ній зображена внутрішня оздоба церкви Успіння Пресвятої Діви Марії у селі Рівня Калуського району.

«Фронтальна перспектива на цій фотографії надає зображенню прямолінійність і ясність, підкреслює деталі та створює враження стабільності. Вдале освітлення додає загадковості дерев’яному храму церкви, який чудово зберігся», – прокоментувала Олена Ігнатенко, членкиня журі спецномінації.

Переможець сформулював свою мотивацію брати участь так: «Мені цікаво досліджувати навколишній світ, також передавати всю цю красу через об’єктив фотокамери». До слова, Андрій Тимків був дебютантом конкурсу 2022 року, завантаживши світлину із першим зображенням цієї ж церкви у вікіпроєктах.

П’яте місце посіла світлина Ірини Варламової, де зображений інтер’єр костелу Непорочного Зачаття Діви Марії у Городенці.

«Вражаюча архітектура пізнього барокко зі своєю центральною навою, колонами, арками, балкончиками, склепінням і центральним розеточним вікном у вигляді променів повністю передана. Гарна композиція кадру створює гармонію і візуальний баланс», – зауважила Олена Ігнатенко, членкиня журі.

Костел непорочного зачаття Пречистої Діви Марії – пам’ятка національного значення. Храм збудований у XVIII ст. на замовлення польського магната Миколи Потоцького, за проєктом архітектора Бернарда Меретина у співпраці з Йоганом Георгом Пінзелем. Замість хреста костел увінчаний хрестоподібними Пилявами – гербами Потоцьких. Окрім костелу, до комплексу входять також корпус монастирських келій.

«Я поєднала пізнання покутського краю з можливістю віднайти фотографії пам’яток цього регіону, яких ще немає на Вікі… якщо в мене є чим поділитися, я – ділюся. Були знімки, які могли би допомогти ілюструвати Вікіпедію, тому конкурс я очікувала, вичитувала правила і готувала підбірку світлин трошки заздалегідь. У цьому році, здається, я побила особистий рекорд з кількості регіонів, фотографії з яких я відправляла», – розповіла переможниця.

Під час конкурсу 115 авторів подали майже 2800 робіт, на яких зображено інтер’єри 570 об’єктів культурної спадщини. Після перевірки організаційним комітетом на відповідність вимогам номінації на перший раунд журі потрапили 2500 фотографій. З них журі вибрало 102 світлини, які перейшли у другий раунд, де кожну світлину потрібно було оцінити. 39 світлин із найвищим рейтингом потрапили на останній раунд, із якого й визначили переможців.

До журі спецномінації ввійшли: фотограф і мандрівник Сергій Криниця, дизайнерка інтер’єрів і фотографка Олена Ігнатенко та мандрівник, блогер і фотограф Роман О. (творчий псевдонім).

Перше місце у конкурсі посіла світлина інтер’єру з розписами Свято-Успенського собору, відомого також як Мстиславський храм, що знаходиться у місті Володимир Волинської області. Автор фото — Сергій Зисько.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд