В обласному музеї визвольної боротьби ім. С. Бандери 21 лютого запрацювала виставка картин “Захід-Схід” воїна Андрія Єфіменка.
Серію робіт Єфіменко присвятив бійцям 102 окремої бригади територіальної оборони, пише “Галка“. Малював те, що бачив і переживав особисто на фронті.
“Мені зателефонувала кураторка щорічної виставки, яка мала бути присвячена Івано-Франківську. Кажу: “Я нічого не намалюю, бо зараз воюю”. Один з офіцерів почув це й запропонував спробувати малювати у цих умовах”, – ділиться Єфіменко.
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-12-3250PM.jpeg?x79031)
Матеріали художнику надсилав син. А готові роботи додому возив товариш митця. Загалом надіслав близько 20 картин.
“Це була віддушина між нарядами, між роботою”, – каже Єфіменко.
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-12-7260PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-14-2910PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-14-6900PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-15-0870PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-16-3510PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-15-9610PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-16-7510PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-17-4620PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-17-8600PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-18-2390PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-18-6520PM-150x150.jpeg?x79031)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-19-4110PM-150x150.jpeg?x79031)
Водночас у музеї триває виставка, присвячена Героям Небесної сотні. Вона включає не лише картини, а й листівки, прапорці, бандани — речі учасників Революції гідності, каже директор музею Ярослав Коретчук.
Триватиме виставка протягом місяця.
“Жителі й гості міста зможуть її побачити, доторкнутися до неї, щось для себе зрозуміти як з перебігу Революції гідності, так й московсько-української війни”, – зазначає Коретчук.
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_21-02-2024_04-25-13-5000PM.jpeg?x79031)