11 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 16 Квітня, 2024

Реклама

spot_img

В обласній клінічній лікарні хірурги відновлюють нерви

У КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради почали робити кабельну пластику нерва. Пораненому військовому провели реконструкцію ушкодженої частини малогомілкового нерва, використавши при цьому здоровий нерв.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.


Військовий Андрій з пораненням в ділянці коліна правої ноги тут на лікуванні з кінця листопада. На початках рану йому закрили, а днями Микола Пилипів та завідувач опіковим відділенням Костянтин Кіршак зробили пластику нерва.


«У пацієнта був розірваний загальний малогомілковий нерв і не вистачало 3 см, – розповідає хірург Пилипів. – Цей нерв відповідає за підняття стопи, розгинання пальців і за відведення стопи вбік. Ми взяли інший нерв, менш потрібний в організмі – суральний, з гомілки. І з нього зробили графти, за допомогою яких відновили анатомію того нерва».


Кабельна пластика – одна з найскладніших операцій на периферичних нервах. Адже розсічення нерва може зшити нейрохірург, а коли шматка нерва немає, коли час минув – це вже реконструкція, складніша операція.


Якщо раніше хворих з такими травмами направляли до Києва, де реконструктивні операції, наприклад, роблять в Інституті нейрохірургії, то тепер є можливість проводити їх на місці.


«Ці операції класні, цікаві», – каже Микола Пилипів, та водночас називає їх простішими, аніж метод «вільного клаптя», яким також володіє.


Хірург каже, що хоче охопити якнайширший комплекс відновлення пацієнта, бо є багато військових з поєднаними травмами. Чим більше знаєш – тим оптимальніший метод допомоги вибереш.


Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,600ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд