В Івано-Франківському краєзнавчому музеї, що в ратуші, восьмого лютого запрацювала виставка фіалок. Тут зібрали близько 300 сортів квітки.
Серед організаторів — громадська організація “Фіалки Прикарпаття”. Таку виставку, каже голова ГО Олександра Кіт, тут влаштовують не вперше. Цьогорічна мета — дати людям відпочити душею, а також допомогти ЗСУ, пише “Галка“.
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-43-4130PM.jpeg?x26843)
“Сюди приходять люди, в яких раніше були власні колекції, ностальгують. Дуже раді, що є така виставка і можна прийти, помилуватися цією красою”, – ділиться Кіт.
Серед цікавинок цьогоріч — два сорти, виведені співорганізаторкою виставки. Зокрема ОК-Гранатове намисто й ОК-Полуничне клафуті.
За словами Олександри Кіт, процес селекціонування кропіткий, а на вдалий результат можна чекати до трьох років.
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-38-3470PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-38-7750PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-39-0040PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-39-2050PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-39-3930PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-39-8000PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-40-6900PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-41-6560PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-41-8390PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-42-0230PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-42-2250PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-42-4170PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-42-6140PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-42-8020PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-43-0110PM-150x150.jpeg?x26843)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/02/eZy-Watermark_08-02-2024_12-22-43-2150PM-150x150.jpeg?x26843)
Колекція жінки налічує близько шести тисяч одиниць фіалок. Вони займають цілих дві кімнати будинку і балкон.
“Оскільки я вже давно займаюся фіалками, мені вже нічого не подобається. Але якщо раптом подобається, то це може йти в люди (сміється – ред.)”, – каже Кіт.
Виставка триватиме до 11 лютого. А цієї суботи й неділі, 10-11 лютого, франківців і гостей міста запрошують на благодійний квітковий захід, аби зібрати кошти на аптечки українським захисникам.
Вхід на виставку вільний.