4.7 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 27 Лютого, 2024

Реклама

spot_img

Грантова система освіти в Університеті Короля Данила: студенти УКД діляться досвідом і здобутками

У світі, де приватна вища освіта часто асоціюється з недосяжністю та малодоступністю, Університет Короля Данила визначає основою своєї місії можливість здобуття якісної освіти кожною обдарованою дитиною.

Завдяки унікальним умовам навчання, реалізованим за підтримки Фонду імені отця Івана Луцького, талановиті молоді люди можуть навчатися на популярних та престижних спеціальностях абсолютно безкоштовно. УКД пропонує для здібних та амбітних абітурієнтів різноманітні грантові програми, конкурси та турніри. Зокрема, програма Фонду імені отця Івана Луцького окреслює функціонування таких: «Школа має талант», «Кубок Короля Данила», «Моє місто майбутнього», «Тематична листівка». Актуальними також є щорічні конкурси з української мови, географії, математики, права, історії.

Ще одним напрямком роботи Фонду є можливість навчатися в УКД безкоштовно абітурієнтам, які підтвердили високий рівень знань результатами ЗНО / НМТ. Таким шансом від Університету Короля Данила скористалася студентка другого курсу спеціальності 061 «Журналістика» Яна Яригіна. Дівчина склала НМТ на доволі високий бал: математику – на 180, українську мову – на 192 та історію України – на 194, проте їх не вистачило, щоб у загальному (всеукраїнському) рейтингу отримати бюджетне місце.

«Вступаючи до університету у 2022 році, я добре склала НМТ. Система рейтингування здалась мені дивною, адже в кількох навчальних закладах я була на перших позиціях і точно потрапляла у виділену кількість бюджетних місць. Проте механізм спрацював по-іншому: якщо тобі не вистачає балів у рейтингу абітурієнтів, які подали заявки на конкретну спеціальність, то ніде бюджетного місця ти не отримаєш. Принаймні так мені пояснили на гарячій лінії МОН».

Таким чином, Яна розпочала пошуки альтернативи та дізналася про грантову систему в Університеті Короля Данила.

«Я не мала змоги платити за навчання. Тому найкращим варіантом виявився, звісно, Університет Короля Данила. Усю інформацію про особливості навчання я дізналася на сайті університету та відправила опісля документи в приймальну комісію, – розповідає студентка про те, як обрала УКД. – Здається, я повірила в те, що справді буду навчатись у приватному закладі вищої освіти тільки тоді, коли побачила папку зі своїм прізвищем із приміткою «100%». Але УКД приваблював не тільки можливістю безкоштовного навчання, мене зацікавила освітня програма, сучасний вигляд університету та й сама можливість переїзду в Івано-Франківськ. Жодного дня не шкодувала, що обрала саме це місто та цей університет».

Для себе дівчина обрала фах журналіста та вже другий рік поспіль опановує цю спеціальність й сумлінно вчиться заради того, аби не втратити грант.

«Найбільше в УКД ціную викладачів. Я переконана, що це саме ті люди, які формують мене як особистість, помічають мої сильні і слабкі сторони, допомагають чи просто надихають до повсякчасного розвитку. До слова, знижки я не втрачала, оскільки мені подобається навчання в УКД і я дотримуюсь усіх умов. Упродовж складених заліково-екзаменаційних сесій я не отримувала більше двох “4” в одному семестрі та брала активну участь у житті університету. Для мене це звичний принцип навчання і підхід до будь-якої роботи загалом: якісно і з натхненням. Грантову ж систему можу порадити всім, хто прагне здобувати хорошу освіту, але з якихось причин не може / не хоче платити за це. Хоча варто зауважити, що ставитись до такого навчання потрібно вкрай відповідально».

Окрім навчання, Яна цікавиться літературою, художніми репортажами й відеозйомкою.

«У мене багато захоплень. Під час навчання зрозуміла, що в майбутньому моїм фахом не обов’язково буде журналістика, реклама чи зв’язки з громадськістю. Університет для мене зараз — саме про ось це дослідження, що твоє, а що ні. Мені подобається література, зокрема художні репортажі. Подобається відстежувати, як працюють звуки, слова, потім — речення і, зрештою, текст у цілому.
Також для мене завжди паралельно були важливими і візуальні образи, тож цікавлюсь фотографією та відеозйомкою. Що з цього вийде? Не знаю. Тільки Богу, мабуть, відомо. А я поки намагаюсь розвиватись у цих напрямках маленькими кроками і дякую УКД за таку змогу».

Навчаючись тільки на другому курсі, дівчина вже практикується за фахом та працює креативним менеджером в одному із проєктів ГО «Тепле місто».

«Моя співпраця із «Теплим містом» почалася в березні 2023 року, після того як я вперше відвідала подію програми «Читай», яка є одним із напрямків роботи організації. Завжди цікаво слухати, як інші намагаються описати те, чим я тут займаюсь. Я — креаторка контенту, опікуюсь візуальним наповненням соціальних мереж. Але в цій роботі найважливіше для мене — спільнота. «Тепле місто» — це команда найкращих людей, я щаслива, що долучена до цієї справи».

Партнерська публікація

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,500ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд