4.7 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 27 Лютого, 2024

Реклама

spot_img

Вперше в Україні. У Франківську штучний інтелект допоміг виявити туберкульоз

У Франківську штучний інтелект допоміг виявити туберкульоз. Надсучасне обладнання — блок розширення EX-mobile зі штучним інтелектом – заклад отримав нещодавно.

Повідомляє Інформатор з покликанням на голову Комітету з питань здоров’я нації Михайла Радуцького.

Так, блок зі штучним інтелектом дозволяє проводити діагностику в автоматичному режимі при рентген-обстеженні грудної клітки. Ураження легень зображуються у вигляді теплових карт і контурів. Також визначається ймовірність ураження від 0 до 100%. Програма узагальнює результати та локалізацію джерела. Як наслідок, скринінг пацієнтів займатиме менше часу, що дозволить лікарю швидше обробляти результати обстежень.

До війни Україна посідала одне з перших місць за темпами поширення цього захворювання у Європі. Під час широкомасштабної війни ситуація погіршилися, адже проводиться менше обстежень та рідше виявляються пацієнти на ранніх стадіях хвороби.

“Важливо відзначити, що штучний інтелект не визначає діагноз, а лише рекомендує. Безпосередньо діагноз встановлює лікар.
На цей час автоматизовану обробку діагностичних даних використовують у декількох десятках країнах світу. Тепер українські пацієнти теж можуть проходити обстеження із використання сучасних технологій”, – написав Радуцький.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,500ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд