4.7 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 27 Лютого, 2024

Реклама

spot_img

В’язниця трьох режимів: у Калуші музей-підземелля відзначає 10-річчя й запрошує на екскурсії

Музей «Калуська в’язниця» працює з 2013 року. Це один із найцікавіших об’єктів музейно-виставкового центру, оскільки відвідувачі мають можливість побувати у підземеллі, яке служило в’язницею за трьох режимів: австрійського, польського і радянського.

У суботу, 3 лютого, з нагоди 10-річчя музею «Калуська в’язниця» відбудеться «круглий стіл» (м. Калуш, вул. Січинського, 5). Початок о 14:00, інформують «Вікна».

Відкриттю музею передувала значна робота із дослідження, передачі й облаштування приміщення. Про неї і про те, наскільки зараз важливий музей, згадають ініціатори його створення, працівники, історики, краєзнавці, а також усі присутні під час «круглого столу».

Нагадаємо, будівлю музею споруджено у середині ХІХ ст. У міжвоєнний період тут діяв слідчий ізолятор. Найбільші злодіяння творилися у цьому приміщенні під час так званого приходу «других совітів» на західноукраїнські землі. Тут же з 1944 р. до поч. 1950-их р. під арештом перебували представники ОУН та УПА.

З 1960 р. функціонував хіміко-технологічний технікум. Приміщення в’язниці використовувалось для практичних занять учнів. Від 1969 р. працювала Станція юних техніків. У 2008 р. заклад перейменовано на Центр науково-технічної творчості дітей та юнацтва.

25 серпня 2018 р. після капітального ремонту тут відкрили музей.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,500ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд