На виставці представили 33 картини митця у різних техніках.
У художньо-меморіальному музеї Василя Касіяна, що у Снятині, відбулося відкриття виставки заслуженого художника України Ярослава Заяця.
Художник, на жаль, після важкої хвороби помер у вересні 2022 року. Колеги і шанувальники прекрасного у річницю пам’яті вирішили вшанувати митця виставкою його робіт, повідомляє “Галицький кореспондент”.
На відкриття прийшли рідні, друзі, колеги художника з Покуття та Буковини, літературно- мистецька родина Снятинщини.
Ярослав Заяць народився 1951 року в с.Микулинці Снятинського району. Його першим учителем став відомий художник Ярослав Лукавецький.
Після закінчення 4-го класу юнак навчався у Київській республіканській середній художній школі ім Т.Шевченка. Впродовж 1969-1975 років – у Київському державному художньому інституті на факультеті графіки.
Ярослав Заяць мешкав на околиці Снятина, у скромному особнячку зі старенькою матір’ю і сестрою. Туди художник повернувся після тривалого навчання. Покидав батьківську хату тільки коли їздив на виставки до Чернівців, Києва та ін.
У 1984 році відбулася перша персональна виставка графіка у Чернівцях. На замовлення обласного драмтеатру ім. О.Кобилянської Ярослав Заяць виготовив плакати-афіші до вистав «Декамерон», «Безталанна», «У неділю рано зілля копала».
Письменник Мирослав Лазарук згадує, що Ярославу довелося малювати афіші через безгрошівֹ’я, але художник робив це «не просто професійно, а талановито, пристрасно». У погризеному яблукови до «Декамерона» художник не без іронії зобразив людські тільця, мов ненаситних черв’яків, що корчаться від задоволення у пошуках поживи.
Після важкої хвороби художник помер у вересні 2022 року. Похований на Снятинському міському кладовищі.
Ярослава Заяця називають одним з найпотужніших сучасних українських графіків. У графічних роботах митця можна відзначити кілька особливих і притаманних рис – глибинна за змістом українська поезія з ухилом до побутописання, увагою до традицій. Графіка Заяця надзвичайно музикальна.
Дійство у графіці художника ніколи не буває завмерлим, а постійно рухається.
Ярослав Заяць вважав, що поезія і музика повинні бути присутніми в малярстві, але мусять працювати на уяву й розширювати її, збуджувати, допомагати творити новий світ.
Оглянути картини можна у музеї Василя Касіяна, що у Снятині, до кінця грудня.
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/405611890_1507724050050348_5264048884215457189_n-450x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/404357357_1507723493383737_5871446070376100851_n-900x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/405587469_1507724140050339_7129098162009424100_n-800x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/405592051_1507724026717017_1159696230501188681_n-800x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/405592268_1507723650050388_3530238403466913799_n-450x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/405598547_1507724270050326_1443374926939283531_n-450x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/405664222_1507723626717057_2752385479123650537_n-450x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/405716016_1507724493383637_4981398274141859836_n-450x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/404359900_1507723993383687_9054750193114229214_n-800x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/404373291_1507723406717079_8973605246604484253_n-800x600.jpg)
![](https://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2023/11/404350886_1507723963383690_2455404759783907076_n-800x600.jpg)