13.8 C
Ivano-Frankivsk
Неділя, 16 Червня, 2024

Реклама

spot_img

Долина може стати першою громадою в Україні, яка функціонуватиме незалежно від єдиної енергосистеми

У Долині планують реалізувати проєкт сотової енергетичної мережі, щоб громада менше залежала від загальної енергетичної системи.

Наразі, за словами міського голови Івана Диріва, Долина – перша громада в Україні, яка впроваджує цей проєкт,, пишуть Версії з посиланням на Репортер.
Це система, яка мала би дозволити нашій громаді працювати в режимі енерго-острова, від’єднаного від енергомережі України на певний період часу – від кількох годин до кількох днів, – каже Іван Дирів. – Все залежить від потужностей генерації, можливостей розподілу, доставки до енергії, які ми матимемо. Ми зараз розробляємо цей проєкт, накладаємо його просторово громаду й наші об’єкти генерації.
За задумом, за завичних умов система працюватиме як звичайно, в єдиній енергомережі. А на випадок форсмажорної ситуації, зможе перемикатися на альтернативні джерела живлення. Йдеться про вітрову, сонячну енергію та генератори, які працюватимуть на газі.
Об’єкти, які будуть першочергово живитися від окремої мережі, – це критична інфраструктура: лікарні, садочки, школи.

Термінів, коли планують реалізувати проєкт, голова Долинської громади поки не називає – все залежить від коштів.

«Ми хочемо залучити кошти європейських партнерів, – каже Іван Дирів. – Такі проєкти вже були реалізовані в Європі, тож можна звертатися до компанії, які це реалізовували там».

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд