14-15 вересня у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася дводенна Всеукраїнська ювілейна наукова конференція “Галич і Галицька земля”. Ця подія присвячена 1125-річчю першої писемної згадки про Галич і організована спільно з Національним заповідником “Давній Галич” та університетом.
Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію
Мета конференції – висвітлити важливість історії Галича та Галицької землі у формуванні України, обговорюючи різні аспекти історико-культурної спадщини, археології, архітектури, мистецтва, музейної справи та туризму.
З вітальним словом та привітанням з проведенням успішної конференції до учасників звернувся заступник голови обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Богдан Футерко.
У заході також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи ПНУ Сергій Шарин, декан факультету історії, політології і міжнародних відносин Микола Кугутяк, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Олійник, міський голова Галича Олег Кантор та науковці, освітяни, реставратори, краєзнавці, здобувачі та студентська молодь. Модерував конференцію завідувач кафедри політології, професор Василь Климончук.
Згідно з програмою у виставковій залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України присутні мали можливість ознайомитися із виставкою «Давній Галич у творах митців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника». Також пройшла виставка наукових праць, присвячених Галичу.
У межах конференції відбулося пленарне засідання. Учасники працювали в п’яти секціях за напрямками: архітектурно-архіологічним, історико-етнографічним, літературно-мистецьким та музейно-фондова діяльність і туризм, історико-релігійзнавчі студії.
Поряд з цим, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин, професор ПНУ Микола Кугутяк представив свою монографію на тему «Монастирі давнього Галича. Духовні обереги української нації».