-0 C
Ivano-Frankivsk
П’ятниця, 22 Листопада, 2024

Реклама

spot_img

В Івано-Франківську розпочалася наукова конференція «Галич і Галицька земля»

У четвер, 14 вересня, в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника розпочалася Всеукраїнська ювілейна наукова конференція «Галич і Галицька земля», яка присвячена 1125-річчю першої писемної згадки про давнє місто Галич.

Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ

На конференції були присутні науковці у галузях історії та археології, культурології та мистецтва, студенти, викладацький склад Прикарпатського національного університету та інших закладів вищої освіти області, представники влади та духовенство, зокрема душпастирі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Захід розпочався із виконання Державного гімну України, опісля всі присутні у залі хвилиною мовчання вшанували українських Героїв.

Відтак ректор Івано-Франківської духовної семінарії прот. Тарас Путько очолив спільну молитву, а згодом зачитав звернення від імені Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави й Отця УГКЦ, який наразі перебуває у Римі після завершення Архієрейського Синоду УГКЦ. У зверненні Патріарха Святослава йшлося про важливість наукових досліджень давнього Галича:

«У своїх дослідженнях і доповідях ви відкриваєте славу і велич Давнього Галича та його героїв. Галич завжди був українським містом, символом і свідком сповідань нашого народу на неминучу перемогу й свободи, що завжди скріплювала це місто-столицю нашої держави. Такі, як ваші наукові заходи, збільшують рішучість нашої боротьби та дають силу тим, хто ослаб і сумнівається. Ми боремося за цінності, які без нас як носіїв української ідентичності, просто зникнуть під тиском загарбника. Надіюся, що ваше наукове зібрання через глибокі й змістовні доповіді запалить не одне молоде серце любов’ю до України, що є матір’ю своєї Церкви, яка об’являє нам обличчя свого милосердного Бога у важких життєвих обставинах».

Опісля слово мав проректор університету п. Сергій Шарин, який передав привітання від ректора закладу п. Ігоря Цепенди, й підкреслив, що всім нам необхідно піклуватися нашою великою історією.

Далі слово мав заступник голови Івано-Франківської ОВА п. Богдан Футерко, який зазначив, що у теперішній час ми повинні повернути Галичу високе місце в історії України.

Відтак до присутніх звернувся міський голова Галича п. Олег Кантор, який зазначив:

«У Галича – непроста доля. За весь час він проходив шлях від розквіту до занепаду. Але за всі часи могутня столиця Галицько-Волинського князівства була хоронителем культурних, історичних та державних традицій українського народу. Галич приніс до нас з глибини віків незнищенні пам’ятки цивілізації рівня світових надбань, гідні української нації. Тому сьогодення Галича як ніколи вимагає від нас великої уваги».

Пізніше п. Володимир Олійник, керівник національного заповідника «Давній Галич», наголосив на важливості посилення туристичності древнього міста Галича і його популяризації, а також зазначив, що Галич – це одна з гілок українського державотворення.

Згодом розпочалося пленарне засідання, під час якого всі учасники змогли виступити зі своїми науковими доповідями на різну тематику про давній Галич.

Опісля всі охочі мали змогу відвідати виставку «Давній Галич у творах митців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника», виставку наукових праць, присвячених давньому Галичу, а також ознайомитися з літературою, присвячену цій темі.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
22,100ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд