11 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 16 Квітня, 2024

Реклама

spot_img

Прикарпатські комунальники-аграрії зібрали перший врожай лохини

Цю рослину у великих об’ємах ще не вирощували на Коломийщині. 

У селі Мала Кам’янка обробляють поки 5 гектарів працівники комунального господарства “Добробут-Захід”. Перший врожай зібрали ще минулого року, розповідає РАІ“. 

Засадили саджанці лохини у Малій Кам’янці ще три роки назад. В населеному пункті створили комунальне підприємство і почали набиратися досвіду, згадує директорка Уляна Гайдейчук. Розпочинали роботу троє ентузіастів. Однак робити це було важко. Тому і запросили міжнародних експертів до співпраці.

Відвідав плантації і регонільний директор “Глобал Ком’юнтіз” в Україні Джастін Сікіріз. Він здивований, як за такий короткий час тут створили таке господарство, яке успішно працює.

Староста Малої Кам’янки каже, що в розпорядженні комунального господарства є 16 гектарів під лохину. Однак поки обробляють лише близько 5-ти. Бо справа не з дешевих. Так, на початку програма “DOBRE” та обласна рада надали фірмі близько 2 мільйонів гривень. А ще стільки вклало і комунальне підприємство.

Наразі продають лохину за індивідуальними замовленнями, але мріють про промислові потужності. Вже виграли грант на встановлення холодильної установки, яка даватиме можливість зберігати 3-4 тони ягід на добу.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,600ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд