12.6 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 15 Квітня, 2024

Реклама

spot_img

В Івано-Франківській громаді планують залучати людські паї для наступного посіву

Цьогоріч комунальне підприємство «Франківськ-АГРО» засіяли удвічі більше земельних площ у селах нашої громади – 160 гектарів. Це – на 90 більше, ніж у 2022 році. 

Якщо говорити про асортимент, то це соя – 78 гектарів нам вдалося засіяти на полях громади. Це є 40 гектарів соняшнику – це нова культура, яким КП «Франківськ-АГРО» зараз займається, і так само ми ще змогли засадити 18 гектарів гречки. Тобто маємо цього року 3 культури, і збільшення комунального земельного банку фактично у два рази», – розповідає заступник міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко, пишуть Оперативні новини

У селі Радча, де засіяно найбільше землі – понад 73 гектарів, соняшник вже показав хороший ріст. Тут є 3 ділянки, засаджені комунальним підприємством. Аграрії кажуть, дощова погода у травні не надто нашкодила, а лише відтягнула початок посівної, бо техніці важко було заїхати на поля. Однак надалі дощі не завадять у подальшому розвитку культур, а тому КП «Франківськ-АГРО» очікує на хороший урожай. 

Засівати землі у селах громади розпочали ще минулого року. З кожною посівною компанією земельний банк збираються розширювати. Для ефективнішого використання паїв Руслан Марцінків закликав селян домовлятися із комунальним підприємством щодо обробітку земельних ділянок. 

«Наступного року плануємо брати паї у людей, будемо домовлятися, щоб вся земля оброблялась. Адже сьогодні дуже важливо, щоб сільське господарство у нашому регіоні, в нашій громаді розвивалося. Я закликаю іванофранківців домовлятися з комунальним підприємством і давати на обробіток поля. А цього року у нас три культури: соняшник, соя і гречка. Віримо в те, що зродить добре, ціни будуть гарні та ми зможемо дещо реалізувати, а дещо розподілити за соціальними програмами, щоб допомагати людям», – розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Загалом цього року КП «Франківськ-АГРО» засіяли понад 160 гектарів земельних ділянок у нашій громаді. Найбільше – у селі Радча – понад 73 гектари, у Тисменичанах – 40 гектарів, Добровлянах – 11 та Братківцях – близько 10 гектарів. 

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,600ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд