19.1 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 15 Червня, 2024

Реклама

spot_img

Став доступним 3D-тур реформаторським костелом у селі Цвітова, який нагадує середньовічний замок

Реформаторський костел, 1938 року, розташований за адресою: с. Цвітова, Калуський район.

Результатом роботи команди учасників грантового проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України» став ще один інформаційно-просвітницький, науково-практичний вебресурс, призначений для вивчення і популяризації об’єктів культурної спадщини Івано-Франківщини.

Інформація представлена у кількох форматах: фото, віртуальний тур, відео, лазерне сканування, інформує “Івано-Франківщина туристчина”.

Як відомо, департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадмінстрації та органи місцевого самоврядування області забезпечили відбір та організацію супроводу фахівців для проведення зйомок 50 об’єктів історичної та історико-культурної спадщини Прикапатття упродовж 2020-2021 років.

Серед оцифрованих об’єктів — реформаторський костел, 1938 року, розташований за адресою: село Цвітова, Калуський район.

Дивовижна споруда, збудована в архітектурному стилі неоготики й оповита легендами через свій містичний вигляд. Релігійна будівля дещо нагадує середньовічний замок. Вона є справжньою прикрасою села. Реформаторська церква, 1938 року будівництва, ще зовсім недавно не діяла, але пару років тому місцеві мешканці підлатали її та в храмі почали служити, інформують “Вікна” з посиланням на проєкт.

Будова оповита таємничою атмосферою, а тому приваблює туристів і любителів готичної архітектури. Конструкція прикрашена великою кількістю арок, виступами, великими і маленькими шпилями. Церква побудована перед другою світовою війною в неоготичному стилі. Кам’яну дзвіницю завершує високий дерев’яний готичний шпиль. Храм прикрашають дерев’яні арочні двері в дусі середньовіччя, вузькі прямокутні віконні прорізи, характерні для оборонних споруд. Дзвіниця стоїть на платформі з численними арочними отворами і завершується вежею з центральним шпилем у вигляді загостреного конуса і меншими конусами навколо нього. Реформаторський храм залишає атмосферу таємничості і духу реформаторства.

3D-тур реформаторським костелом у селі Цвітова на Калущині можна переглянути за посиланням.

Раніше йшлося, що в рамках проєкту “He-Cross” став доступним 3D-тур калуським костелом святого Валентина.

Довідка. 30 травня 2023 року у Сучавському університеті «Штефана чел Маре» відбулась підсумкова конференція ґрантового проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України», який у 2020 році став переможцем конкурсу Програми транскордонного співробітництва ЄІС «Румунія – Україна 2014-2020». Проєкт реалізовували Сучавський університет «Штефана чел Маре» (USV) та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ).

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд