26.1 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 23 Липня, 2024

Реклама

spot_img

На Прикарпатті привели до порядку Ангелівську доменну піч

Добру справу цими днями організували працівники Перегінської територіальної громади.

В урочищі Ангелів, що неподалік Осмолоди, розташована Ангелівська доменна піч або ще називають Ангелівська домна (домниця) — найстаріша на території України доменна піч з числа тих, що збереглися. Під час так званої толоки тут прибрали чагарники, скосили траву і привели до порядку саму Ангелівську доменну піч, повідомляє “Галицький кореспондент”.

Як свідчать історичні записи, Ангелівська домна – це найстарша з тих, що збереглися в Україні, доменна піч.

Знаходиться вона в урочищі Ангелів, що між мальовничими селами Лази та Гриньків. Будівництво печі розпочалося у 1810 р. за сприяння митрополита Антіна Ангеловича – українського релігійного, політичного та освітнього діяча, ректора Львівського університету.

У 1812 р. домна була введена в експлуатацію. Саме у той час ту місцевість активно заселювали майбутні робітники металургійного виробництва. Також тут працювала бригада німецьких металургів. Крім самої печі були споруджені дві гамарні (кузні), будинки керівництва та робітників, складські та господарські споруди.

Спочатку при домні було 12 шахт для видобутку залізної руди, а у 1814 р. їх кількість значно збільшилася. Проте, незважаючи на стрімкий старт і ріст виробництва, Ангелівська домна пропрацювала до 1818 р.

Щодо причин закриття існують різні версії: від поганої якості руди в цій місцевості і до судового процесу між Антіном Ангеловичем та управителем Гекером. Щодо наступних періодів, то під час Першої світової війни комплекс споруд був сильно понівеченим, збереглася тільки сама доменна піч.

У Перегінській ТГ повідомили, що раніше тут була огорожа, але з часом вона зігнила. Тому колектив працівників за власним бажанням прибирає територію навколо історичної пам’ятки та самої ж печі. У територіальній громаді кажуть, що тут міг би бути промисловий музей. Але на це необхідні чималі кошти. Тому тут поки що планують встановити лише нову огорожу.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,900ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд