31.6 C
Ivano-Frankivsk
Середа, 17 Липня, 2024

Реклама

spot_img

На Прикарпатті оцифровано 50 об’єктів спадщини


Результатом роботи команди учасників ґрантового проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України» став ще один інформаційно-просвітницький, науково-практичний вебресурс, призначений для вивчення і популяризації об’єктів культурної спадщини Івано-Франківщини.

Інформація представлена у кількох форматах: фото, віртуальний тур, відео, лазерне сканування, повідомляє Івано-Франківщина Туристична.

Нагадаємо, що департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації та органи місцевого самоврядування області забезпечили відбір та організацію супроводу фахівців для проведення зйомок 50-ти об’єктів історичної та історико-культурної спадщини Прикарпаття упродовж 2020-2021 років.

30.05.2023 у Сучавському університеті «Штефана чел Маре» відбулась підсумкова конференція ґрантового проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України», який у 2020 році став переможцем конкурсу Програми транскордонного співробітництва ЄІС «Румунія – Україна 2014-2020». Проєкт реалізовували Сучавський університет «Штефана чел Маре» (USV) та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ).

Про результати реалізації проєкту доповіли професор Стефан ПУРІЧ (координатор проєкту, проректор з університетського іміджу, міжнародних відносин та європейського розвитку, USV), доктор Ґарієта САБОЛ (менеджер проєкту, USV) та професор Микола ПРИХОДЬКО (менеджер проєкту, ІФНТУНГ).

Основною метою проєкту була активізація і поглиблення співробітництва щодо дослідження стану, збереження та популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України, підтримання культурного діалогу між громадами Сучавського повіту та Івано-Франківської області, а також підвищення обізнаності туристів про історико-культурну спадщину двох регіонів.

У результаті реалізації проєкту створені віртуальні 3D-тури об’єктами історико-культурної спадщини, проведене лазерне 3D-сканування 100 історико-культурних об’єктів на території Івано-Франківської області та Сучавського повіту, результати якого допоможуть у проведенні наукових досліджень і розробленні практичних рекомендацій щодо збереження, відновлення та охорони об’єктів історико-культурної спадщини. Інформаційні продукти розміщено на сайті hecross.net

Важливим результатом реалізації проєкту стало оновлене та сучасно обладнане приміщення геологічного музею Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, що дозволить більш якісно проводити науково-просвітницьку та екскурсійну діяльність як для відвідувачів з України, так і закордону. 

Крім цього, були проведені тренінги та ознайомлювальні двосторонні візити для представників туристичних фірм, туристично-інформаційних центрів, громадських організацій, студентів, виготовлені промоційні відеоролики, публікації англійською, румунською та українською мовами та ін.

Результати проєкту можуть бути використані значною кількістю закладів (музеїв, культурних, релігійних, навчальних), органів державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, туристичних фірм для популяризації, дослідження стану, відновлення, благоустрою, розвитку інфраструктури об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,900ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд