16.4 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 22 Червня, 2024

Реклама

spot_img

176 крісел отримав Долинський будинок культури від нідерландських благодійників

Завдяки промоції хору ім. Миколи Лисенка (Голландія), особистої ініціативи п. Брама Бошхардта (Bram Bosshardt), а також доброго друга хору п. Міхаеля фон Ліера Долинський будинок культури отримав цінний подарунок.

Для зручності глядачів, відвідувачів заходів Хор ім. М. Лисенка, Клуб Rotery Castellum та голландська траспортна компанія за власний кошт відправили 176 комфортних м’яких крісел, які вже прибули до Долини, повідомляє Долинська міська рада.

Частина крісел залишиться у міському Будинку культури, а частину передадуть Школі естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича, з подальшим їх встановленням у концертному залі для учнів та батьків.

Нагадаємо, український диригент Мирослав Антонович, родом з Долини, що на Івано-Франківщині, у 1996 році заснував у голландському селищі хор імені Миколи Лисенка. Щовівторка з навколишніх сіл хористи приїжджають на репетиції.

Усі 40 учасників хору, який співає українською – голландці. У Нідерландах вони співають усе – від українських народних пісень до літургій. Зароблені від концертів гроші колектив спрямовує на підтримку музичної школи в Долині. Крім того, колектив фінансує стажування в Нідерландах успішних учнів українських музичних закладів.

Довідка

Мирослав Антонович – почесний громадянин м. Долина (2008), відомий хоровий диригент, оперний співак, музикознавець, професор, доктор музикології. Народився в м. Долині 1 березня 1917 року. В рідному місті навчався в початкових класах «Рідної школи», співав у хорі. Потім навчався у Львівській державній гімназії, університеті та Вищому музичному інституті ім. М. Лисенка. Від середини 30-х років розпочав диригентську діяльність (Львівська Духовна семінарія), співав у хорі Львівського Бояна. 1941-1942 рр. склав екзамен у Віденську музичну академію. В роки Другої світової війни співав в оперних театрах Львова, Лінца, Лодзі, після війни – очолював хор УГК духовної семінарії у Гіршберзі. З 1948 року життя славетного земляка пов’язане з Голландією, де постійно проживав. Закінчив музикознавчий факультет Утрехтського університету в Нідерландах (1950), де 1951 р. захистив докторську дисертацію. У 1953-1954 рр. поглиблював знання в Гарвардському університеті. Від 1967 р. – професор Українського католицького університету в Римі.

В Утрехті організував (1951) і керував понад 40 років Візантійським хором, у складі якого співають тільки голландці. Наполеглива довгорічна праця і знання дозволили М. Антоновичу досягти небувалих успіхів у співі Візантійського хору, що став найкращим колективом в Голландії. Хор підкорював своїм співом публіку Західної Європи, США, Канади. Він був бажаним учасником престижних фестивалів, урочистих заходів.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд