12.6 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 15 Квітня, 2024

Реклама

spot_img

Прикарпаттяобленерго просить зменшити використання кондиціонерів мешканцями області

Зi зростанням температури за вiкном, показник спожитої електроенергiї також став пiдвищуватися, зазначили енергетики. У спекотi днi користувачi частiше використовують потужнi електроприлади, зокрема охолоджувальнi. Кондицiонери – однi з тих приладiв, що найбiльше навантажують енергосистему України. Тож прикарпатськi енергетики закликають до економiї i рекомендують зменшити використання енергоємних побутових приладiв, зокрема, i кондицiонерiв.

«Не вмикайте кондицiонер у години пiкового споживання ⸺ з 16:00 до 23:00. Краще перенести його роботу на деякий час вдень або вночi. За умови використання ⸺ ставте режим на вищу температуру, нiж та, до якої вже звикли.

Якщо ви ще не придбали кондицiонер, але налаштованi на його покупку, рекомендуємо обрати iнверторнi пристрої. Вони знижують свою потужнiсть, коли в кiмнатi стає обрана вами температура. Не забувайте також зачинити вiкна i дверi в примiщеннi, де працює кондицiонер, – рекомендує з власного досвiду технiчний директор Олег Сеник.

Окрiм роботи охолоджувальних приладiв, iснує ще декiлька способiв регуляцiї температури в оселi. Можна встановити жалюзi або наклеїти на вiкна плiвку, що вiдбиває сонячнi променi та не пропускає тепло. Також доцiльно частiше проводити вологе прибирання, за допомогою якого теж можна охолодити кiмнату.

“Укренерго” також просить зменшити споживання електрики з 16 до 23 години.

Наразi на електростанцiях виробляється достатньо електроенергiї для забезпечення потреб споживачiв, повiдомили в “Укренерго”. Однак у недiлю, 9 липня, у плановий ремонт вивели енергоблок однiєї з атомних електростанцiй. Це зменшило доступний обсяг потужностей в енергосистемi.

“На сьогоднi Диспетчерський центр “Укренерго” не прогнозує вiдключень, але наголошуємо на необхiдностi зменшити споживання електричної енергiї у вечiрнi години доби”, — зазначили у компанiї.

Найбiльш складним для енергосистеми є перiод з 16.00 до 23.00. У цей час зменшується активнiсть роботи сонячних електростанцiй. Тому для забезпечення зростаючого попиту необхiдно залучати додатковi енергоблоки, кiлькiсть яких обмежена. Крiм цього, пiсля завершення водопiлля зараз обмеженi можливостi виробництва гiдроелектростанцiй.

Енергетики нагадали, що внаслiдок росiйських масованих ракетних та дронових атак пошкоджень зазнали всi тепловi та частина гiдроелектростанцiй, а також мережi “Укренерго”. Зокрема, не працюють внаслiдок пошкодження чи окупацiї 40 лiнiй електропередачi напругою 220-750 кВ.

“Наразi ведуться активнi вiдновлювальнi роботи, де це можливо, а також плановi ремонти на деяких енергоблоках атомних електростанцiй. У зв’язку з цим доступний обсяг потужностей в енергосистемi обмежений”, — пояснили у компанiї.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,600ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд