26.1 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 23 Липня, 2024

Реклама

spot_img

Прикарпатець стажуватиметься у найбільшій у світі лабораторії фізики

Студент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (кафедра інженерії програмного забезпечення, група ІП-20-3) Юрій Храбатин став учасником міжнародної програми стажування CERN Summer Student Programme 2023 в найбільшій у світі лабораторії фізики високих енергій.

Із понад 8000 заявок з 80 країн світу суддівською колегією було відібрано 140 кращих учасників для проходження тримісячного стажування (5 червня – 31 серпня) в міжнародному дослідницькому центрі, серед них – єдиний представник з України – студент ІФНТУНГ.

Молодий науковець розповідає, що про конкурс дізнався ще минулого року, подав необхідні документи з рекомендаціями та мотиваційним листом. А вже у березні отримав від CERN листа з запрошенням до участі в програмі.

«Зараз студент проживає в Женеві й уже місяць спільно з науковцями проводить дослідження мюонів (нестабільні елементарні частинки з негативним електричним зарядом), які утворюються при розпаді атомного ядра. Юрія долучили до реального проєкту з розробки концепції нового мюонного колайдера, який науковці CERN планують створити на заміну сучасного Великого андронного колайдера (ВАК). Згідно концепту мюонний колайдер матиме можливість збільшити енергію пучків заряджених частин в сотні разів у порівнянні з сучасною енергією у ВАК. У цих дослідженнях молодий науковець опрацьовує дані за певними алгоритмами, а сам проєкт пише на Phyton. Окрім практичної складової стажування, студент щодня відвідує дві лекції, на яких пояснюють теорію щодо складу атомного ядра», – повідомили в ІФНТУНГ.

Довідково.

CERN (ЦЕРН) — це Європейська організація з ядерних досліджень, розташована у Швейцарії на кордоні з Францією.

CERN є найбільшою у світі лабораторією фізики високих енергій, де розміщується Великий адронний колайдер – найбільший експериментальний прискорювач частинок.


Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,900ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд