16.5 C
Ivano-Frankivsk
Четвер, 20 Червня, 2024

Реклама

spot_img

У Франківську дискутували, як розвивати Україну після Перемоги

В Івано-Франківську відбулась дискусія на тему “Філософія української Перемоги” – проблематика розвитку України після Перемоги за матеріалами збірника X Бандерівських читань.
Експерти та учасники Бандерівських читань обговорили виклики та можливості, що постануть перед Україною після Перемоги в економічному, геополітичному та демографічному контекстах, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Як зауважила модераторка зустрічі, експертка «Українських студій стратегічних досліджень Тетяна Бойко, сьогодні потрібно говорити про філософію української перемоги та як її втілити в життя.

“Ми маємо зрозуміти, що означає ця перемога для кожного з нас, суспільства і світу. Адже Україна зараз стоїть на початку глобальних світових процесів, змін у структурі геополітики і задає тон. Потрібно обговорити, як використати цю можливість нам на користь, як максимально дати можливість Україні розвиватися після перемоги”,- каже експертка.

Під час заходу дискутували, як скасувати повну московську ідеологічну присутність – на мовному та релігійному рівні, в інтерпретації історії, чому, попри центральну роль армії, стабільний розвиток неможливий без подолання залишків олігархату, розвитку інноваційної економіки, та про облаштування постросійського простору.

На початку заходу учасники послухали звернення директора Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», молодшого сержанта 5 окремої штурмової бригади Юрія Сиротюка, який зараз воює під Бахмутом і не зміг бути присутнім на дискусії.

Опісля слово для виступу надали голові Івано-Франківської обласної ради Олександру Сичу. На переконання політика, історія показала, що для нас зараз архіважливо мати стратегію розвитку після перемоги.

“Перед тим, як почалась німецько-більшовицька війна, українські націоналісти розуміли. що ця війна насувається і спеціально створили комісію з напрацювання діяльності ОУН під час війни, в тому числі і державного будівництва. Коли війна почалася, вони згідно з планом проголосили Акт відновлення Української держави, і діяли аж поки їх не почали масово арештовувати. Друга паралель – 1960-70 роки. Дисиденти боролися, щоб те що формально було записано в Конституції, реально діяло. Вони не могли вийти поза межі того світогляду і навіть не передбачали можливості ліквідації СРСР. Коли в 1991 році Україна отримала незалежність вони були на чолі національно-визвольного руху і п’ять років в суспільстві тривали дискусії, яку державу ми хочемо, бути нам у НАТО чи з росією, йти в Європу чи на схід. Історія – це вчителька життя. І вона повинна нас вчити, що ми маємо знати що робити завтра, після перемоги. Як облаштовувати Українську державу. Дуже важливо мати такий план саме з націоналістичної точки зору. Адже план, як нас облаштувати, думаю на Заході вже мають. І в ньому вважаю є нівеляція нашої ідентичності, культури, мови, щоб в інтегрованій з Європою Україні, українці нічим не відрізнялися від інших. Тому українці повинні захищати свою ідентичність. Націоналізм після перемоги може відіграти роль метаідеології. Адже його головні завдання єдність, ідентичність і державність. Якщо ми говоримо про те, як нам облаштовувати українську державу після перемоги над московським агресором, то з національної точки зору – забезпечивши єдність української нації, зберігши її ідентичність і розбудовуючи незалежну та самодостатню державу. Адже рано чи пізно військова та економічна допомога з заходу припиниться, а нам треба бути сильними, щоб в будь-який момент дати відсіч будь-якому агресору”, – вважає Олександр Сич.

За словами керівника дослідницьких програм «Українських студій стратегічних досліджень» Юрія Олійника, цьогорічна тема дуже важлива – візія майбутнього України, якою вона буде після перемоги. Тобто говорити потрібно не тільки про шляхи до перемоги, але і бачення розвитку після.

“Це не тільки шлях до перемоги – це мобілізація всіх зусиль суспільства економічних, суспільних, для посилення становища в дипломатичному світі. Але важливо звернути увагу яка буде перемога: швидка, чи довготривала. Якщо довготривала, то нам потрібно шукати ресурси і думати, як їх відновити після перемоги. Якщо швидка – є великий ризик, що ми не знатимемо, що з нею робити й інші гравці у світі перекреслять ті шляхи, які перед нами відкриваються. Тому треба мати чіткий план розвитку. Це ми побачили тиждень тому. В росії був один день “смути” і можна було скористатися цим, але в нас не було готовності, чи не було готовності в наших союзників. Тому ми повинні розуміти, що коли росія впаде, у нас з’явиться можливість максимально укріпитися на цьому просторі. Але в нас є конкуренти і ті держави, які не бажають нашої могутності. Нам потрібно швидко все зробити, але для цього потрібно мати чіткий план. Від цього залежить, чи ми відродимося як сильна держава з потужною економікою, чи знову впадемо в олігархізацію і станемо постколоніальною державою, втратимо демографічний потенціал”,- вважає Юрій Олійник.

Водночас як переконаний міський голова Івано-Франківськ Руслан Марцінків, після перемоги буде дуже багато роботи, тож уже зараз потрібно обговорювати шляхи розвитку України.

“Націоналісти думають про майбутнє. Тому ми вже сьогодні дискутуємо, як має бути змінена правоохоронна, судова система, як проводити реформи, як змінювати суспільство в нових реаліях з розумінням, що ворог нікуди не зникне”,- каже мер.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд