31.6 C
Ivano-Frankivsk
Середа, 17 Липня, 2024

Реклама

spot_img

В Івано-Франківську відкрили офлайн-хаб для навчання жінок-підприємиць

В Івано-Франківську відкрили офлайн-хаб для навчання жінок-підприємиць Ukrainian Women Entepreneurs Hub (UWE Hub). На думку організаторів, жіноче економічне уповноваження та підприємництво – це фундамент, на якому розвиватиметься економіка України як зараз, так і в процесі відбудови.

Про це повідомила пресслужба Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

«UWI-хаб ми відкриваємо вперше в Івано-Франківську. Це є простір для розвитку і навчання жінок. Жінкам зараз потрібна допомога, нам потрібно згуртовуватись і завдяки CSR-Ukraine Центр розвитку і соціальної відповідальності ми маємо змогу відкрити один з 4-х хабів, які будуть відкриті по всій території України. І в Івано-Франківську.

Адже в нас є дуже багато людей, які тимчасово переїхали у зв’язку з війною в Україні. І цей хаб – це здійснення мрій жінок про підприємництво, про свою справу. Дати їм поштовх та мотивацію, щоби вони могли зреалізувати свої мрії», – конкретизує голова правління ГО «Бюро розвиток, інновацій та технологій», співорганізаторка форуму Ірина Дарвай.

На конкурс із відкриття UWE Hub офлайн було подано 124 заявки, з яких, за результатами відбору та інтерв’ю, обрали чотири громади: Бровари (Київська область), смт Гоща (Рівненська область), Івано-Франківськ та Чернівці.

Засновниця програми UWE Hub Марина Саприкіна розповідає громади для участі у проекті обиралися після співбесіди та опитника і мали кілька критеріїв, під які Івано-Франківськ потрапив.

«Звичайно, це була готовність міської ради це підтримати. Це була сила місцевих партнерів, і це була кількість переселенців, які є в громадах. Ми раді, що саме ці 3 критерії дуже класно співпали саме у Івано-Франківську. Взагалі ця ініціатива виникла як виклик на війну. Тому що ми розуміємо, що дуже багато жінок є переселенками, з дітками, яким треба підвищувати власне благополуччя.

Також у громадах дуже багато жінок, які міркують, а що робити далі. Зараз час розказати жінкам про бізнес і перетворити їх хобі на бізнес-ідеї», – розповідає засновниця програми UWE Hub Марина Саприкіна.

Мама двох діток Руслана Вільєгорська записалась на форум, щоби знову спробувати себе у ролі бізнесвумен. Розповідає: кілька років тому відкрила власну справу – центр розвитку для діток, однак не врахувала важливі нюанси: управлінську, бухгалтерську та юридичні складові.

У хаб прийшла отримати цінний досвід та поспілкуватися із жінками-підприємицями, адже у найближчому майбутньому планує відновити бізнес.

«Я хочу поспілкуватися з жінками-підприємицями, набути досвіду і такого жіноцтва. Бо як мама двох дітей я розумію, що підприємництво жінки і чоловіка дещо різниться. Жінкам трошки тяжче поєднувати цю сферу, коли ти мусиш залишатися жіночною, бути мамою і коли ти вступаєш в цю сферу бізнесу, якось це об’єднувати і досягати якихось результатів. Тобто мати баланс цього», – розповідає відвідувачка форуму Руслана Вільєгорська.

Сьогодні у Івано-Франківській громаді 58% усіх підприємців – жінки проти 42% чоловіків-бізнесменів. У часі війни – це радше необхідність, і жінкам все частіше треба навчатися тримати український тил в економічній, фінансовій та соціальній сферах, впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

«Це означає, що жінки більш активніше хочуть займатися підприємницькою діяльністю, створюють і працюють в цьому напрямку. Зараз особливо це важливо в контексті військових дій, тому що дуже багато чоловіків зараз на війні і проходять службу, а дуже важливо, щоби економіка працювала.

Тому, на жаль, жінкам доводиться більше брати на себе бізнеси, підприємницьку діяльність, навіть за чоловіка вести бізнес. Дуже важливо, щоби були консультації, могли навчатися, могли слідкувати за змінами. Тому цей хаб, який сьогодні відкривається- це є великий успіх для Івано-Франківська.

Це є грантовий проект, і дуже важливо, щоби воно добре реалізувалось в Івано-Франківську», – впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,900ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд