12.5 C
Ivano-Frankivsk
Неділя, 21 Квітня, 2024

Реклама

spot_img

На Івано-Франківщині перевірятимуть стічні води на наявність збудників інфекційних хвороб

Івано-Франківська область увійшла в трійку регіонів, де досліджуватимуть циркуляцію збудників інфекційних хвороб у стічних водах.

Зокрема, в них перевірятимуть наявність холерного вібріона, грипу А і В та збудника коронавірусної хвороби Sars-Cov-2. Відбуватиметься це в межах проєкту “Аналіз стічних вод в Україні на наявність біологічної загрози”.

Про це Суспільному розповіла заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю і профілактики хвороб Тетяна Джус.

За її словами, пілотний проєкт, до якого, крім Прикарпаття, також увійшли Київ та Одеса, реалізують американська біотехнологічна компанія “Ginkgo Bioworks” разом з Центром контролю і профілактики Міністерства охорони здоров’я України.

28 червня 2023 року працівники обласного центру контролю і профілактики хвороб відібрали перші проби стічних вод з трьох локацій в області. Їх перевірять на наявність збудників холерного вібріона та коронавірусу. Такі дослідження на Івано-Франківщині проводять вперше.

“Об’єктами збору стічних вод є очисні споруди села Ямниця — це “Івано-Франківськводоекотехпром”, помпова станція підйому стічних вод міста Тисмениця й очисні споруди Богородчанського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства. Чому такі локації? По-перше, близько від центру, де є багато внутрішньо переміщених людей. По-друге, недалеко від лабораторії, тому що там є вимоги з доставлення — має витримуватися холодовий ланцюг. Тобто є дві години, щоб матеріал можна було доставити в лабораторію”, — говорить Тетяна Джус.

Усі проби, продовжує заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю і профілактики хвороб, — шифровані. На кожній пробірці є штрихкод. Лаборант, який приймає зразки, не знає, з якої локації взята вода. Далі, впродовж 1-2 хвилин, відбувається пробопідготовка і зразки надходять до мікробіолога на дослідження, що триває майже годину. Результати досліджень через мобільний додаток відправляють у відповідні відомства.

“У нас є програма в телефоні, де вона все сканує. Через 56 хвилин від того, як ми закінчили дослідження, вона автоматично вибиває результат. І це автоматично бачать спеціалісти Центру громадського здоров’я, Міністерства охорони здоров’я і ця компанія”, — пояснює Тетяна Джус.

З її слів, проби стічних вод братимуть двічі на тиждень. За перші дев’ять тижнів мають дослідити 54 проби на холеру. Після цього протягом такого ж часу досліджуватимуть наявність збудників грипу А і В та Sars-Cov-2.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,600ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд