16.4 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 22 Червня, 2024

Реклама

spot_img

Медики Прикарпаття б’ють на сполох щодо росту захворюваності туберкульозу легень.

Медики Прикарпаття б’ють на сполох щодо росту захворюваності туберкульозу легень.

За участю заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Дзьомбака відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Івано-Франківській області.

До заходу долучилися головні спеціалісти ДОЗ ОДА з терапії і організації первинної медичної допомоги Тетяна Пасічник і Юлія Монюк та члени обласної координаційної ради.

Серед іншого йшлося про профілактику, раннє виявлення та амбулаторне лікування пацієнтів із туберкульозом в центрах ПМД Косівського району. Про це доповіла медична директорка КНП “Центр легеневих захворювань” Леся Манів.

Вона повідомила, що захворюваність на туберкульоз в області за 2020-2022 роки помітно зросла із 24,5 до 30,1 на 100 тис. населення.

Спостерігається тенденція до росту захворюваності туберкульозом легень із 22,1 до 26,6 на 100 тис. населення, а також захворюваності на деструктивні форми туберкульозу легень із 10,0 до 13,2 на 100 тис. населення, що свідчить про несвоєчасне виявлення випадків захворювання.

Водночас виявлення туберкульозу легень при профілактичних оглядах за період 2020-2022 років зменшилось із 37,4% до 5,6%.

Спеціалістка пояснила, що статистика свідчить про недостатнє виявлення випадків захворювань, а не покращення епідемічної ситуації. Про це свідчить й ріст захворюваності за період 2020-2023 років на позалегеневі форми туберкульозу із 2,5 до 6,5 на 100 тис. населення.

Про складну епідеміологічну ситуацію із захворюванням на туберкульоз в області свідчить і збільшення числа рецидивів цієї недуги в 2022 році на 14,7%.

Соціальна структура захворілих підтверджує те, що туберкульоз вражає найбільш соціально незахищені верстви населення. Зокрема, із 409 хворих 214 – це непрацюючі особи працездатного віку і 100 – пенсіонери, що разом складає 76,8% від усіх вперше зареєстрованих випадків захворювання на туберкульоз.

“Під час війни важливо зберегти доступність діагностики туберкульозу для людей, особливо для груп підвищеного ризику, з метою раннього виявлення захворілих, якнайшвидшого залучення їх до лікування та недопущення інфікування членів сімей, близького оточення та більшого поширення цього захворювання на теренах Прикарпаття”, – зазначила заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.

Систематичне скринінгове опитування на туберкульоз та рентгенологічне обстеження рекомендовано проходити передусім представникам, які входять до груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз (особи, які мали тривалий побутовий контакт з пацієнтом з туберкульозом; люди, які живуть з ВІЛ, з цукровим діабетом; курці; хворі на хронічні респіраторні захворювання; внутрішньо переміщені особи; люди, які хворіють на хвороби, що супроводжуються імунодефіцитом; споживачі психоактивних речовин; особи, старше 60 років, медичні працівники).

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд