19.1 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 15 Червня, 2024

Реклама

spot_img

В Івано-Франківську відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

22 червня за участі заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та заступника директора департаменту охорони здоров’я Володимира Дзьомбака відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на території Івано-Франківської області.

Пише Голос-Інфо, посилаючись на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Також до заходу приєдналися головні спеціалісти ДОЗ ОДА з терапії і з організації первинної медичної допомоги Тетяна Пасічник і Юлія Монюк та члени обласної координаційної ради.

Першочергово присутні заслухали аналіз заступниці генерального директора ОКІЛ з надання допомоги хворим на ВІЛ/СНІД Наталі Дьоміної щодо організації швидкого тестування на ВІЛ та роботи сайтів АРТ у Надвірнянському, Рожнятівському та Косівському районах за результатами моніторингових візитів.
Питання вчасної діагностики та лікування ВІЛ-інфекції потребує зараз значної уваги, адже 2 роки пандемії COVID-19 та майже 1.5 роки повномасштабного вторгнення негативно повпливали на ситуацію в області, тому існує низка проблемних питань, які доручили вирішити до наступного засідання. Проте, як зазначила доповідачка, в загальному, сайти АРТ працюють задовільно. Ведеться диспансерний облік пацієнтів, не припиняється видача ліків, ведення системи МІС «ВІЛ в Україні».
Друге питання порядку денного стосувалося профілактики, раннього виявлення та амбулаторного лікування пацієнтів з туберкульозом в центрах ПМД Косівського району. Про це доповіла медична директорка КНП “Центр легеневих захворювань” Леся Манів.

“Захворюваність на туберкульоз в області за період 2020- 2022 років помітно зросла із 24, 5 до 30,1 на 100 тис. населення. Спостерігається тенденція до росту захворюваності туберкульозом легень із 22, 1 до 26,6 на 100 тис. населення, а також захворюваності на деструктивні форми туберкульозу легень із 10,0 до 13, 2 на 100 тис. населення, що свідчить про не своєчасне виявлення випадків захворювання. Разом з цим виявлення туберкульозу легень при профілактичних оглядах за період 2020-2022 років зменшилась із 37,4% до 5,6%. Також викликає занепокоєння зменшення показників захворюваності на туберкульоз, які є нижче середнього показника по області 30,1 на 100 тис. населення в деяких районах області” – каже Леся Манів.

Адже за її словами, це насамперед вказує на недовиявлення випадків захворювань, а не на покращення епідемічної ситуації. Про це свідчить й ріст захворюваності за період 2020-2023 років на позалегеневі форми туберкульозу із 2,5 до 6,5 на 100 тис. населення.

Про складну епідеміологічну ситуацію із захворюванням на туберкульоз в області свідчить і збільшення числа рецидивів цієї недуги в 2022 році на 14,7%.

Соціальна структура захворілих підтверджує те, що туберкульоз вражає найбільш соціально не захищені верстви населення. Зокрема із 409 хворих 214 становлять непрацюючі особи працездатного віку і 100 – пенсіонери, що разом складає 76,8% від усіх вперше зареєстрованих випадків захворювання на туберкульоз.

“Під час війни важливо зберегти доступність діагностики туберкульозу для людей, особливо для груп підвищеного ризику, з метою раннього виявлення захворілих, якнайшвидшого залучення їх до лікування та недопущення інфікування членів сімей, близького оточення та більшого поширення цього захворювання на теренах Прикарпаття” – зазначила заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.

Систематичне скринінгове опитування на туберкульоз та рентгенологічне обстеження рекомендовано проходити, в першу чергу, представникам, які входять до груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз (особи, які мали тривалий побутовий контакт з пацієнтом з туберкульозом; люди, які живуть з ВІЛ, з цукровим діабетом; курці; хворі на хронічні респіраторні захворювання; внутрішньо переміщені особи; люди, які хворіють на хвороби, що супроводжуються імунодефіцитом; споживачі психоактивних речовин; особи, старше 60 років, медичні працівники).

Також йшлося про виконання протокольного рішення Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу від 22.08.2019 щодо виконання Дорожньої карти з елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції. Про це говорила акушер-гінеколог Івано-Франківського обласного перинатального центру Маріанна Свідер.


Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд