26.1 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 23 Липня, 2024

Реклама

spot_img

“Фізкультура по-американськи”: 80-річна фітнестренерка з Прикарпаття і досі викладає

Прикарпатських жінок із фітнесом познайомила саме Ліана Кирилівна ще далекого 84-му.

Від депресії, остеохондрозу, зайвої ваги та навіть старіння – регулярний фітнес радить усім жінкам 80-річна тренерка з фітнесу Ліана Таран. На Прикарпатті ще за часів Радянського Союзу вона першою почала навчати жінок модній тоді аеробіці. Заняття проводить і досі, і більшості її учениць далеко за 60, але їхній енергійності та оптимізму можна позаздрити, йдеться в ТСН.

Під динамічні ритми диско-музики цілу годину в режимі нон-стоп жінки, яким за 60, стрибають, присідають, роблять купу фізичних вправ. Секрет їхньої молодості, кажуть, у фітнесі. Ним займаються двічі на тиждень уже силу-силенну років за будь-якої погоди, не перешкоджає ані війна, ані колись ковідний карантин, ані інші негаразди. Все тому, що спуску їм не дає тренерка з фітнесу – Ліані Таран також вже 80. “Бабусі, які сидять на лавках і все запрошують мене посидіти, мені нема коли сидіти, не вистачає часу. Я встигаю все зробити завдяки фітнесу. Люди, які не займаються, не мають сил, вони дуже швидко втомлюються. А в мене жінки після занять ще кажуть: йду ще на дачу”, – розповідає тренерка.

Прикарпатських жінок із фітнесом познайомила саме Ліана Кирилівна ще далекого 84-го… Тоді у світі були популярні комплекси вправ американської акторки Джейн Фонда. Вчити модному спорту тоді почали і радянських жінок. З Івано-Франківська на навчання делегували Ліану Таран – художню гімнастку, тоді вона викладала хореографію в технікумі фізкультури.

Єдина тренерка з “фізкультури по-американськи” на цілу область, до неї на заняття, без перебільшення, черги стояли. “В мене навіть конкурс був на вільні місця”, – пригадує жінка.

Ольга Мамчич – одна з перших її учениць, регулярно займається уже 38 років, і саме спорт радить замість уколів краси… “Воно допомагає нам жити, працювати”, – каже вона.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,900ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд