11 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 16 Квітня, 2024

Реклама

spot_img

Вишивка, спідниці, костюми та аксесуари – відбулася друга етноекспедиція з дослідження бойківської спадщини

У Великій Тур’ї учасники експедиції відвідали виставку «Бабусі вишиванка: від давнини до сучасності», організовану з ініціативи старости села директором клубу та місцевими мешканцями, які поділилися старовинними речами.

15 червня в рамках проєкту «Бойківські Карпати» за сприяння департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації, відділу інвестицій і туризму Долинської міської ради відбулася друга етноекспедиція для дослідження бойківської вишивки з метою використання її елементів в сучасному одязі, повідомляють “Вікна” з посиланням на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію.

Дизайнерка Любов Чернікова та художниця Марта Пітчук з колегами відвідали Долинську громаду. Волонтери проєкту побували на чотирьох локаціях: виставці вишивки у будинку культури села Велика Тур’я, оглянули приватну колекцію Марії Попик, Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, приватну колекцію Любові Юрків у селі Підбереж.

У Великій Тур’ї учасники експедиції відвідали виставку «Бабусі вишиванка: від давнини до сучасності», організовану з ініціативи старости села директором клубу та місцевими мешканцями, які поділилися старовинними речами. Відкриття відбулось у травні з нагоди Дня Матері і в рамках заходу було презентовано «Рушник єдності» довжиною 12 м, який вишивали 9 місцевих майстринь. Пані Марія Попик зустріла волонтерів у себе вдома та показала свої сучасні роботи і передані їй у спадок. У музеї «Бойківщина» гостям детально розповідали про процес виготовлення бойківських спідниць під назвою «димки», особливості олійних фарб із сажі.

У селі Підбереж учасники експедиції відвідали Любов Юрків, яка творить поезію на полотні. Свої роботи вона представляла на І Всесвітніх бойківських фестинах у 1992 році, І Світовому конгресі Союзу українок у 1994 році, а першу персональну виставку Любов Юрків провела у 1999 році в Науково-методичному центрі культури Івано-Франківська. Вишивальниця – майстер народної творчості. Улюблена техніка вишивки – «низинка». Особливо вразив учасниць експедиції її двосторонній вишитий рушник. Під час другої експедиції волонтери оглянули неймовірної краси бойківські вироби як сторічної давності, так і авторські сучасні вишивки. Вражає гостинність краю та бажання зберегти свою культурну спадщину.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність Любові Черніковій та Марті Пітчук за волонтерську участь у проєкті «Бойківські Карпати» і популяризацію Бойківщини. Нагадаємо, що упродовж реалізації проєкту заплановано, зокрема, створення фешн-колекції репліки традиційних костюмів, аксесуарів, вибійки і принтів на основі бойківських мотивів. Кураторами ініціативи є етнодизайнерка Оксана Сокол (Центр «Традиція», м. Львів) та дизайнерка Любов Чернікова (бренд «Chernikova», м. Івано-Франківськ).

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,600ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд