![У Франківську оновили кімнату та техніку для збору крові і нагородили найактивніших донорів (ФОТО)](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/4FF7B273-614F-4B4C-A087-34EA7E087459.jpeg?x81836)
14 червня, у Всесвітній день донора крові, в Прикарпатському обласному центрі служби крові відкрили оновлений Центр цитаплазмаферезу. Також нагородили почесних донорів, які регулярно здавали кров для воїнів ЗСУ та жителів області.
Відділення цитаплазмаферезу – це місце, де донори здають клітини крові для онкохворих – як для дорослих, так і для дітей, пише Галка.
«Ця процедура триває понад годину, тож ми намагалися покращити для донорів цей час, подбати про їхній стан. Закупили нове обладнання, щоб процедура тривала якомога простіше, краще й у них залишалися приємні спогади», – каже медична директорка Ірина Федик.
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/8AB99589-3A13-4797-8774-D65085F63D89.jpeg?x81836)
За словами Федик, відремонтували кабінети та оновили техніку за кошти Прикарпатського обласного центру служби крові. Загальна сума робіт і придбань складає понад пів мільйона гривень.
«У нас з’явилися два дуже цінні апарати – тромбоцитоферез і плазмаферез. Тромбоцитоферез використовується при комплексному лікуванні онкозахворювань крові. Тепер у нас є нічим не гірша апаратура, ніж у гематологічному відділенні обласної лікарні. Окрім цього, маємо унікальну техніку – активатор, який гарантує інфекційну безпеку тромбоцитів. Тобто навіть теоретично ми не можемо нікого нічим заразити», – розповідає генеральний директор закладу Ігор Дожджанюк.
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/63B75E33-5471-439F-8E17-6FB519F57B40.jpeg?x81836)
Під час урочистої церемонії відкриття також відзначили активних донорів, які здавали кров кожних два місяці й мають близько 15-20 донацій.
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/149CC39E-9319-4A7F-88A2-7395E3C2C6F8.jpeg?x81836)
Костянтин Козак, Олег Зубач, Андрій Духняк і Василь Ковтуник отримали подяки від Департаменту охорони здоров’я за “неоціненний внесок у благодійну справу”.
Також донорам вручили подарункові квитки на прем’єрні вистави Франківського драмтеатру – «Пристрасті Тіля» та «Шаріка, або кохання січового стрільця».
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/4FF7B273-614F-4B4C-A087-34EA7E087459-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/03B62C5A-A387-4001-98F9-21235481DA81-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/DC376FF8-7268-4584-8C7E-D9278BED902E-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/DF4A8211-BDB7-4330-B864-ED8E21DCD0AC-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/5B91DF6D-D1A3-4AA2-8956-FE0AD1309816-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/0DD2E2B8-6691-4937-9D81-E82E1216CDB3-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/DB1795D1-60E8-47C4-B5DF-9B0D18A0F500-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/DA6F43FA-74B6-497B-BB82-580591C8CE43-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/DF94F6BB-3C36-41C4-9B49-5F94CE44E6EB-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/D33474F9-9570-457B-8F14-AD1E6F6596F4-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/2C7685FA-F11C-44BC-89A1-C73216AD1052-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/3972C155-5EFC-43AF-A10A-EAA254CA0326-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/63B75E33-5471-439F-8E17-6FB519F57B40-150x150.jpeg?x81836)
![](https://galka.if.ua/app/uploads/2023/06/4C78DAAB-E298-41F9-9E1B-D10ADBCEE6B1-150x150.jpeg?x81836)