20.5 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 27 Травня, 2024

Реклама

spot_img

Найвідоміший коваль Бердянська створив для Івано-Франківська незвичайну скульптуру – відео, фото

У парку Івано-Франківську з’явилась величезна металева кульбаба з чарівною феєю роботи бердянського скульптора

В Івано-Франківську, в парку  імені Тараса Шевченка, відкрили скульптуру коваля  Олександра Шапошника з тимчасово окупованого Бердянська – це велика металева кульбаба з тендітною феєю. Вночі скульптура, що встановлена на березі водойми, світиться – там є світлодіодна лампочка.

Олександр Шапошник – найвідоміший коваль Бердянська, автор багатьох скульптур у цьому місті та Алеї ковалів на території Бердянського машинобудівного професійного ліцею.  А також майстер виробничого навчання з професії “Коваль ручного кування” цього ліцею. Зараз він тимчасово живе у Івано-Франківську.

В Бердянську залишилися його феї біля краєзнавчого музею, на Алеї ковалів та в інших місцях.  Нагадаємо, що зокрема у цьому місті у моря реалізовували проект «Феї-амазонки» – туристичний магніт Бердянська». Фей «оселили» на історичних будівлях Бердянська. Олександр Шапошник робить їх у техніці  ручного кування з елементами згинання та зварювання.

Читайте також: Скульптор з Бердянська:  Коваль має зав’язати лом у вузол.

Я зв’язалась з Олександром Шапошником, який зараз тимчасово мешкає в Івано-Франківську, та розпитала про нову ковану кульбабу з феєю.

– Висота скульптури близько 5 метрів, а фея метрова, – розповів Олександр. – Робив скульптуру два тижні. І хочу ще доповнити композицію. Це спільна ініціатива і спільна робота з Івано-Франківським вищим професійним училищем № 21 (але явно відчувається стиль Олександра Шапошника. – Ред.). Ми вдруге співпрацюємо разом – у 2018 році в Івано-Франківську була встановлена композиція з ліхтарем, закріпленим на стіні, – “Сяйво Станіславської ночі”.

Кульбабу відкрили до Дня міста. Раніше у Івано-Франківську проводили фестиваль ковалів, які ставили у місті скульптури до цього свята. А у цьому році, мабуть, моя черга підійшла (посміхається), це була єдина нова скульптура на День міста.

…Нагадаємо, що деякий час після виїзду з тимчасово окупованого Бердянська Олександр Шапошник із сім’єю жив у Запоріжжі, поки неподалік від будинку не стались два ворожі прильоти. У нашому місті він створив з дроту невелику скульптуру «Фея Перемоги» (на фото нижче), яку мріяв “оселити” десь на площі Маяковського, але не склалось.

Також зробив у Запоріжжі  флагшток із соколом, який розмістили на фасаді вищого професійного училища «Моторобудівник» (Олександр Шапошник займався творчістю у ковальській майстерні цього училища). Було й приватне замовлення.

Ще створив більш ніж 2-метрову “Дівчину-калину” на постаменті з уламків ракет та снарядів для аукціону на підтримку ЗСУ.

Читайте також: Коваль із Бердянська створив скульптуру з уламків снарядів, ракет та дроту.

– Зробив ще дві схожі скульптури для аукціону – Мавку і Захисницю. Поки аукціон не відбувся, – повідомив Олександр Шапошник та показав фото зі своєї нинішньої майстерні.

У Мавки та Захисниці обличчя, як у ляльок-мотанок.

Олександр Шапошник каже, що коли звільнять Бердянськ, то він обов’язково приїде на тиждень-два у Запоріжжя. Збирається зробити лавочку для училища “Моторобудівник” та, за його словами, можливо ще щось установить.

Фото надані Олександром Шапошником та з архіву автора

автор: Світлана Олейник

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд