26 C
Ivano-Frankivsk
Середа, 17 Липня, 2024

Реклама

spot_img

Розширення Буковелю може зіпсувати питну воду в Івано-Франківську

Новий курорт у Карпатах загрожує екології регіону та може зіпсувати питну воду в Івано-Франківську.

7 травня Івано-Франківськ відзначатиме День міста та 361-шу річницю з першої письмової згадки. З цієї нагоди «Позиція Галичини» провела спеціальний ефір, щоб поговорити про Івано-Франківськ – місто майбутнього. В студії зібрались мери Франківська різних каденцій – Руслан Марцінків, Віктор Анушкевичус, Зіновій Шкутяк та Богдан Борович.

Віктор Анушкевичус та Богдан Борович висловили занепокоєння через майбутнє  водної артерії Івано-Франківська – Бистриці Надвірнянської. Річка бере початок в високогірному селі Бистриця Надвірнянського району. За останній рік до цього села прикута значна увага екологів, відколи з’яилась інформація, що компанія Ігоря Коломойського планує звести тут курорт “Бистриця”.

Наприкінці 2022 року ТОВ “Буковель” звернулося до двох сільрад – Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття). Мета звернення – розпочати підготовку до будівництва ще двох курортів – “Бистриця” та “Турбат”. Якщо сюди додати анонсований у 2016 році курорт “Свидовець” та діючий «Буковель», які плануються об’єднати в єдину мережу, то в підсумку в Карпатах з’явиться курорт-монстр, розрахований на понад 65 тисяч людей одночасно.

За багато років Буковель проблему стічних вод так і не вирішив, наслідки можуть бути плачевними і для Івано-Франківська.

«У нас «Буковель» відомий. Мільйони прибутків, керівник Коломойський. Ми знаємо, що всьо добре. Вода по Пруту йде, ми знаємо, що колись воду пили – тепер не завжди купатися можуть. І тут раптом відкривається від того самого Коломойського другий напрямок: Бистрицю Надвірнянську знищити до кінця. Іде війна. І наш керівник торгово-промислової палати переконливо твердить: дурні гуцули претензії пред’являють, а це буде Швейцарія. Ніхто не враховує, що в Швецарії є відповідна технологія догляду, контролю і, зрештою, юридичної відповідності. Де не може злодій запхати в кишеню і зробити щось інше», – зазначив колишній міський голова Богдан Борович (1994-1998).

Віктор Анушкевичус підтримав свого попередника.

«Тече то все з «Буковеля» не очищене. Якщо ми говоримо Італія, Франція, то там очисні споруди зроблені. Коли я почув про цей новий проєкт, ми у Ямниці зробили очисні споруди вартістю 7 млн. євро – комплексна реконструкція очисних споруд. І вода з Івано-Франківська, ми після себе не гадимо. Вода після очистки прозора попадає в Бистрицю. Якщо Коломойський, який не може наїстися, побудує ще один такий проєкт з таким самим підходом як по «Буковелю», то який зміст було будувати ті очисні і зберігати Бистрицю?», – заявив Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська (2006-2015)

Анушкевичус зазначив, що це питання до обласної влади. За його словами, треба об’єднувати громади, гуртуватися усім.

«Івано-Франківська громада зацікавлена, бо річка проходить через нас, ми п’ємо цю воду, у Чернієві забір, ми попадаємо теж, не тільки десь там вверху, воно по нас буде бити», – сказав Анушкевичус.

Поляницька сільрада дала проектованому курорту зелене світло. Екологи б’ють на сполох.

“Уже цього року маємо шанс побачити початок будівельних робіт та початок катастрофи. Лише тільки курорт “Свидовець” – це майже 9 тисяч кубометрів використаної води кожен день і стільки же стічних вод. З двома курортами, анонсованими в 2022 році, вийде під 15 тисяч кубометрів щоденно. Для цього доведеться вкотре зґвалтувати низку карпатських річок, влаштовуючи там резервуари та водозабори. Враховуючи, що в 2022 посуху відчували навіть мешканці високогір’я, а Буковель за багато років проблему стічних вод так і не вирішив, наслідки є очевидними”, – відмічають екоактивісти Free Svydovets.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,900ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд