16.4 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 22 Червня, 2024

Реклама

spot_img

Оплачувані суспільно корисні роботи: скільки безробітних долучилися до ініціативи на Прикарпатті

Івано-Франківський обласний центр зайнятості залучив до суспільно корисних робіт майже дві сотні людей. Про це Суспільному повідомив директор установи Василь Цимбалюк.

За його словами, така праця є тимчасовою для безробітних в умовах воєнного стану. За місяць суспільно корисних робіт працівники отримують мінімальну заробітну плату.

Зібрати та переробити гілля та сухостій для опалення сільської котельні зголосилися кілька безробітних у селі Ганнусівка Єзупільської громади. Надія Мельник — одна із них. Жінка за освітою — медсестра, але вже тривалий час не може влаштуватися за фахом.

“Робота зараз триває до 21:00-22:00, а у нас транспорт їздить — до 20:00. Ми не маємо змоги добиратися. Якщо ж в Івано-Франківську працювати та винаймати житло — це дуже дорого”, — каже Надія Мельник.

Усі працівники суспільно корисних робіт стоять на обліку в центрі зайнятості. Оплата — мінімальна заробітна плата у розмірі 6 700 грн, пояснює директор установи Василь Цимбалюк.

“Ми підписуємо договір з громадами, в яких люди виконують різні роботи. Це — праця із соціально незахищеними верствами населення (наприклад, супровід людей з вадами зору), відновлювальні роботи або ремонт. Це — те, чого потребує та чи інша громада під час воєнного стану”, — пояснює Василь Цимбалюк.

У Єзупільській громаді на суспільно корисні роботи зголосилися шестеро місцевих жителів та вимушена переселенка із Запоріжжя, розповідає староста Ганнусівки Галина Соколюк.

“Йдуть працювати у теплиці у Стриганці. Там є лохина, але це — сезонна робота. Зараз допомагають щепу подавати, гіллячки. Вони готові далі працювати. Робота в селі завжди є”, — каже Галина Соколюк.

За словами директора обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка, окрім Івано-Франківщини, таку робочу альтернативу пропонують ще у 16 областях України.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд