31.6 C
Ivano-Frankivsk
Середа, 17 Липня, 2024

Реклама

spot_img

У двох калуських сімей за кордоном вилучили дітей

Про це на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради 27 квітня повідомила начальниця служби у справах дітей Леся Дзундза. Депутати заслухали звіт про роботу служби за 2022 рік.

Зокрема, за словами Лесі Дзундзи, торік на обліку перебувало 105 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Причому більшість є соціальними сиротами при живих батьках, інформують “Вікна”.

Як відзначила начальниця служби у справах дітей, кількість дітей на обліку з року в рік тримається на більш-менш стабільному рівні. Більшість дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування виховуються в сім’ях, але двоє влаштовані в Івано-Франківський обласний спеціалізований будинок дитини.

Окрім того, у 2022 році на обліку перебувало 18 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, вони проживають в 14 сім’ях.  З них за підставою ухилення батьків від виконання їх батьківських обов’язків на обліку перебуває 9 дітей, за підставою вчинення домашнього насильства щодо дитини — 8 дітей (5 дітей постраждали від фізичного насильства, 2 дитини — від психологічного насильства та 1 дитина — від економічного насильства), за підставою самовільного залишення дитиною місця постійного проживання — 1 дитина. У 2021 році на обліку служби перебувало значно більше дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, — 43.

Дані є умовними, й насправді дітей, які опинилися в складних обставинах, може бути значно більше, адже не за усіма випадками поступають звернення, а зайти в кожну хату і перевірити умови проживання дітей служба не може.

Як відзначила Леся Дзундза, з початку війни проблемні сім’ї відправляли за кордон на проживання, зокрема, в Австрію, Швецію, і розраховували, що це позитивно вплине на батьків та дітей. Однак вже є два випадки вилучення дітей у сімей з Калуської громади за кордоном. Служба у справах дітей працює над поверненням дітей в Україну, — повідомила посадовиця.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,900ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд