19.1 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 15 Червня, 2024

Реклама

spot_img

На Прикарпатті водій через суд оскаржив рішення поліцейського виписати йому штраф

19 квітня суд виніс рішення за адміністративним позовом водія до Калуської поліції про скасування постанови у справі адміністративного правопорушення.

Водій звернувся до суду із позовом, мотивуючи його тим, що поліцейський виніс постанову про притягнення його до відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП та постановив стягнути з нього 340 грн штрафу.

Поліцейський чомусь вирішив, що він нібито керував авто в якого на передньому лобовому склі нанесено покриття, що зменшує оглядовість і погіршує його прозорість.

При цьому жодного дослідження властивостей лобового скла, у тому числі замірів прозорості не проводилося, а висновок про обмеження видимості та погіршення прозорості є суб’єктивне припущення самого поліцейського. Перевірка світло пропускної здатності повинна здійснюватися спеціальним приладом «Тауметром», який повинен бути сертифікованим. Але поліцейський замірів властивостей лобового скла не проводив.

Вирішуючи спір по суті суд, врахував висновки Касаційного адміністративного суду Верховного суду, відповідно до яких, візуальне спостереження працівником поліції за порушенням ПДР не може бути доказом порушення.

Також, вина водія у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КУпАП жодними належними та допустимими доказами не підтверджується.

Суд враховує, що в оскаржуваній постанові відсутнє посилання на будь-який доказ, який би підтверджував факт вчинення позивачем зазначеного правопорушення, як і відсутні свідки його вчинення.

Таким чином суд вирішив скасувати постанову поліцейського як неправомірну, а саме провадження закрити.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд