16.4 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 22 Червня, 2024

Реклама

spot_img

Волонтери у Карпатах облаштували турмаршрут до бункера полковника Грома (ФОТО)

У Карпатах небайдужі люди разом зі гірськими рятувальниками облаштували туристичний маршрут до бункера половника Грома.

Цими вихідними команда волонтерів, яку сформували ГО “Гірський рятувальний центр”, спільно із Надвірнянським туристично-інформаційним центром, Природний заповідник “Горгани”, здійснили еколого-туристичну експедицію з облаштуванням турмаршруту на гору Березовачка до бункера полковника Грома – Миколи Твердохліба.

Маршрут середньої складності, протяжністю 4,5 км, перепад висот до 700 м, розпочинається у селі Зелена, його частина проходить межею ПЗ «Горгани», інформує “Галка” з посиланням на “Гірський рятувальний центр“.

Попри прогнози погоди, яка обіцяла бути несприятливою, понад 20 відчайдухів (та відчайдушок) прибирали сміття біля Бистриці-Надвірнянської, чистили стежку, вперто тягнули на гору Березовачка цемент, пісок, інструменти. На початку маршруту встановили інформаційний стенд, а на стежці до бункера Грома облаштували місця відпочинку з лавками, ламелі яких виготовлені з переробленого в майстерні EcoREactive пластику.

“Дякуємо працівникам ПЗ «Горгани» та Комунальна установа “Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба” (наш МАРС) за супровід, участь і допомогу”.

Приємним та несподіваним бонусом для волонтерів було занурення у минуле за допомогою активістів Клуб замку “Краснодвір” та екскурсія в Інтерактивний Музей Лицарства у Надвірній.

Про Грома:

Микола Дмитрович Твердохліб – псевда: «Грім», «Музика», «Петро»; народився у 1911 році в с.Петрилів, Тлумацький район, Івано-Франківська область. Загинув 17 травня 1954 року. Твердохліб був полковником УПА, референтом СБ Карпатського краю (1944-1949), командиром ВО-4 «Говерла» (1945-1954). Лицар Золотого Хреста Заслуги 1 класу.
У 1953 році, після переходу «Грома» та його штабу до Надвірнянщини, на схилі гори Березовачка збудували криївку. 17 травня 1954 чекістам вдалось дізнатись місце розташування та оточити її. Полковник відстрілювався від ворога майже день, а потім застрелився разом із дружиною. Бункер закидали гранатами, а підпільницю «Ружу» (Анну Попович) схопили. Так завершилася доля одного з найвідоміших провідників УПА, вірного сина України – Миколи Твердохліба, полковника «Грома». А історія Анни Попович та події, які відбувались у 1954 році, лягли в сценарій фільму «Жива» Тараса Химича.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,800ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд