12.5 C
Ivano-Frankivsk
Неділя, 21 Квітня, 2024

Реклама

spot_img

Онлайн-медіа post impreza створює медіатеку про мистецтво Франківщини

Автори: Юлія Поліковська

У медіатеці представлено близько двох сотень мистецьких робіт.

Локальне онлайн-медіа про мистецтво і культуру post impreza презентує архів про мистецьке та культурне життя Франківщини. Про це повідомило «Читомо», посилаючись на ініціаторів проєкту.

Видання досліджує історію місцевого мистецтва та колекціонує авторські роботи від часів проголошення незалежності України, а відтак знайомить місцеву публіку із сучасним мистецтвом.

У медіатеці видання три розділи: відеотека, бібліотека та фонотека. У бібліотеці, яку наповнюють спільно з галереєю «Асортиментна кімната», зібрали профільні видання, присвячені мистецтву та культурним процесам Франківщини.

У відеотеці викладають відеоарти, записи перформансів, інтервʼю з митцями, подкасти, культурні відеорепортажі.

«Місцева мистецька сцена дуже багата: щось лежить на поверхні, а щось доводилось більше шукати. Особливо захопливим стало дослідження відеоарту. У Франківську цей жанр почав розвиватися в результаті експерименту режисера Олега Гнатіва, який відомий у мистецьких колах як «Мох». Головну роль у цій роботі зіграв письменник Тарас Прохасько. Все відбувалось у той час, коли дістати відеокамеру було доволі важко. Тоді позичили апаратуру в Ґіо Ґонґадзе, журналіста. Сьогодні техніка для запису відео більш доступна, тому все більше митців та мисткинь у своїх практиках експериментують з таким форматом», — розповів операційний керівник post impreza Євген Бойко.

Наразі відеотека post impreza налічує близько 15 відеоартів. Серед них — роботи Ростислава Котерліна, Ярослава Яновського, Маріанни Глинської.

У фонотеці проєкту збираюить музичні альбоми Івано-Франківських гуртів, подкасти, радіопрограми.

За словами ініціаторів проєкту, в подальшому планують представити і збірку візуальних робіт художників.

Нагадаємо, харківське онлайн-медіа «Люк» реалізує проєкт «Харків, де твоє обличчя?», що очищує харківську ідентичність від нищівних впливів російського колоніалізму та радянщини.

Фото: postimpreza.org

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
21,600ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд