21 вересня в Івано-Франківську привітали призерів світових чемпіонатів з паверліфтингу, з тхеквондо та чемпіонату світу серед спортсменів з порушеннями слуху. Гарно себе показали спортсмени з вадами слуху: ті привезли три золоті, одну срібну та дві бронзові медалі зі змагань з спортивного орієнтування в Швеції.
Про це інформує Галка.
Володимир Федосеєнко та Назарій Левицький тренуються у Калуші, під керівництвом тренера Миколи Коченюка.
Володимир Федосеєнко, якому 25 років, здобув три медалі: золото з естафети, срібло на середній дистанції та бронзу в індивідуальному спринті. Раніше хлопець здобував першість у спортивному орієнтуванні, та на останні Дефлімпійські ігри йому потрапити не вдалося. І він розповів чому:
“Я був у складі національної збірної. У лютому, якраз перед початком війни, ми поїхали до Туреччини, де проходив навчально-тренувальний збір. Після початку війни спортивна федерація глухих України домовилась з Туреччиною, що наша збірна залишиться готуватися до Дефлімпійських ігор. Проте збірну трошки вкоротили, через воєнний стан, і я туди не потрапив”,- ділиться спортсмен.
Потрапив до спортивного орієнтування неочікувано, каже хлопець. Почав займатися ним у 13 років. Раніше він займався футболом, з командою поїхав на змагання в Євпаторію. Там й побачив, що проходять змагання зі спортивного орієнтування і тренер запросив його спробувати.
“Він розказав це все, мені стало цікаво і я спробував себе орієнтуванні. Вже наступного року я поїхав на змагання в Євпаторію з орієнтування. Там і здобув свої перші нагороди. Ну і пізніше я відібрався на чемпіонат Європи. Там, серед юніорів, я здобув дві нагороди. Пізніше попав на чемпіонат світу вже дорослий, де здобув срібну нагороду. Тоді й відчув запал”, – розповідає Володимир.
23-річний Назар Левицький, який минулоріч став трьохразовим чемпіоном Дефлімпійських ігор, здобув золото в індивідуальному спринті, ще одне перше місце він виборов у естафеті, та бронзу в бігу на довгу дистанцію.
Перший старт спринт був складний, каже хлопець. Він був готовий до нього і переміг з дуже великим відривом. Другий день почався з естафети. Як каже тренер, хлопець гарно стартував та виводив команду на перше місце, проте харків’янка була трохи слабшою і Назар повинен був кожного разу доганяти суперника-литовця і давати фору для дівчини.
“На довгій дистанції ліс був дуже складний. У нас в Україні такої місцевості немає і складно готуватися до такого, коли просто немає де. Ну він трохи їздив в Литву готуватися, але цього недостатньо. Назар розумів, що може не отримати золоту нагороду, тому його ціллю була хоч якась медаль”,- розповідає Микола Коченюк.
Назар зізнається, що для нього спортивне орієнтування спершу було важке та нецікаве, тому хлопець покинув цю ідею. Але з часом він повернувся і досягнув високого рівня за 10 років тренувань.
“Зараз, через воєнний стан у країні змагань мало, але я тренуюся. Наступного року буде чемпіонат Європи, тож подальший план – їхати туди”,- ділиться Назар.
Також в Івано-Франківській ОВА вітали інших спортсменів, котрі привезли додому нагороди з міжнародних змагань.
Іванна Голіней здобула три “золота” на чемпіонаті світу з паверліфтингу: з присідання, жиму лежачи та тяги. Дмитро Голіней на тих же змаганнях здобув “бронзу”.
На змаганнях з тхеквондо Артур Кузьмін у ваговій категорії 87 кг серед дорослих, Кіра Чекіс у ваговій категорії 61 кг серед юніорок та Анна Сірокваша у формальній вправі серед юніорок здобули перші місця.