27 серпня на телеканалі СТБ стартував новий сезон кулінарного шоу «Мастер-шеф-12». На головній кухні країни розпочали змагання кулінари-аматори. А вдосконалювати майстерність їм допомагають незмінні судді: Ектор Хіменес-Браво, Ольга Мартиновська і Володимир Ярославський.
Серед учасників, які отримала право змагатися з найкращими кухарями-аматорами України, стала Наталія Ляхович родом з найбільшого селища на Прикарпатті — Перегінське, що в Калуському районі на Івано-Франківщині.
У інтерв’ю жінка розповіла, що їй 40 з “хвостиком”, інформують “Вікна”.. За освітою вчитель, керівник зразкового ансамблю “Зіронька”. Переможець конкурсу “Вчитель України” у позашкіллі. Понад 20 років пропрацювала в будинку дитячої та юнацької творчості, має кілька сотень випускників. Її колектив об’їздив дуже багато країн світу, але за станом здоров’я не змогла керувати колективом. Каже, що, на думку багатьох, в цьому віці не заведено думати про особистий розвиток, а просто спостерігати як інші люди ходять за вікном і як проходить життя. Проте Наталія Ляхович має зовсім іншу думку з цього приводу. Вважає, що в зрілому віці можна почати щось нове і це обов’язково вийде.
«Треба обернутися обличчям до різних обставин, йти вперед і тоді неможливе стане можливим. Беріть і починайте, не сидіть вдома на дивані», — каже прикарпатська господиня.
Учасниця нового сезону зазначила, що знає чимало автентичних рецептів, якими поділилася з нею бабуся, яка колись готувала страви на великі весілля на 200-300 осіб.
Так, суддям Наталія Ляхович презентувала улюблену страву Івана Франка — гопку, додавши до неї чотири мачанки (соуси), які характеризують пори року: грибний соус (осінь), винний (літо), сметанний з кропом (весна) та соус на основі копченого сала. Для того, щоб потовкти картоплю, брали спеціальний девайс — гопкач зі старого бука. Коли страва вариться, додають кукурудзяного борошна, картопляного крохмалю, і коли основний складник майже готовий, потрібно збити все до кремової текстури.
Цю страву брали з собою в ліс, на роботу і в поле. Смакує гарячою і теплою. Перед тим, як подавати натирали руки ялівцем, аби продезінфікувати руки, та а з картоплі робили спеціальну ложку.
Суддя Ольга Мартиновська оцінила страву господині:
«Ви є джерело, з якого ми маємо черпати й вчитися, і це беззаперечне «так».
А от Володимир Ярославський сказав «ні», аргументувавши тим, що соусам не вистачає смаку.
Ектору Хіменесу-Браво теж не вистачило спецій, проте подача і походження страви підкорили його серце. Тому він судді однозначне «так».