Ігор Марковський до війни був головним редактором франківського медіа «Фіртка». Та от вже понад рік його життя пов’язане не з журналістикою, а з армією та медициною, бо тепер Ігор Марковський – медик-стрілок в одному з підрозділів Державної спеціальної служби транспорту ЗСУ.
27 липня в Освітньому просторі РГК військовий провів тренінг з надання першої медичної допомоги.
Перша медична допомога — це надзвичайно важливий перший крок для порятунку життя пораненому. В умовах воєнного стану основи тактичною медицини повинен знати кожен, адже від цього може залежати життя. Зважаючи на постійно обстріли ворожими ракетами та безпілотниками – полем бою може стати будь-яка точка України.
Ігор Марковський розповів, як надавати першу допомогу, залежно від зони бойових дій.
До прикладу, в червоній зоні, де військові перебувають під обстрілом противника, першочергова місія бойового медика полягає в якнайшвидшому накладанні джгута у випадку кровотечі та евакуації пораненого із зони ураження.
Марковський відмічає, що важливу роль грає якість медматеріалів, особливо турнікетів.
«Дуже часто навіть рідні, які відправляють посилку на передову, купують найдешевше – китайське, умовно кажучи. Їх ціна досить прийнятна – від 150 гривень до 400 гривень. Якісний ж турнікет коштує від 1300 гривень. Тобто або купуєш один якісний, або чотири китайських. Але відмічу, що ризик померти через неякісний турнікет в 5 разів вищий, а ризик мати ампутовану кінцівку – в 20 разів вищий. Бо важливо не лише накласти турнікет, щоб він не розірвався, а щоб він витримав ще 4-5 годин. Коли ми накладаємо американський турнікет CAT (Combat-Application-Tourniquet), то значно вища ймовірність що навіть за 5 годин кінцівка буде збережена», – відмічає військовий.
Щоб врятувати життя військового, необхідно вміти накласти турнікет максимум за 30 секунд.
«Ми завжди використовуємо турнікет, який є у військового. Свій турнікет не віддаємо. Тобто, те що в бійця є – тим ми допомогу йому надаємо», — додає Ігор Марковський.
В освітньому просторі учасники тренінгу під керівництвом медика-стрілка вправлялись в правильному накладанні турнікета. За словами Ігоря Марковського, це вміння та якісний медматеріал значно підвищує шанс залишитись живим, допоки поранених чи постраждалих не госпіталізують.