-1.2 C
Ivano-Frankivsk
П’ятниця, 22 Листопада, 2024

Реклама

spot_img

Медик ЗСУ Ігор Марковський у Франківську провів тренінг з надання першої допомоги (фото)

Ігор Марковський до війни був головним редактором франківського медіа «Фіртка». Та от вже понад рік його життя пов’язане не з журналістикою, а з армією та медициною, бо тепер Ігор Марковський – медик-стрілок в одному з підрозділів Державної спеціальної служби транспорту ЗСУ.

27 липня в Освітньому просторі РГК військовий провів тренінг з надання першої медичної допомоги.

Перша медична допомога — це надзвичайно важливий перший крок для порятунку життя пораненому. В умовах воєнного стану основи тактичною медицини повинен знати кожен, адже від цього може залежати життя. Зважаючи на постійно обстріли ворожими ракетами та безпілотниками – полем бою може стати будь-яка точка України.

Ігор Марковський розповів, як надавати першу допомогу, залежно від зони бойових дій.

До прикладу, в червоній зоні, де військові перебувають під обстрілом противника, першочергова місія бойового медика полягає в якнайшвидшому накладанні джгута у випадку кровотечі та евакуації пораненого із зони ураження.

Марковський відмічає, що важливу роль грає якість медматеріалів, особливо турнікетів.

«Дуже часто навіть рідні, які відправляють посилку на передову, купують найдешевше – китайське, умовно кажучи. Їх ціна досить прийнятна – від 150 гривень до 400 гривень. Якісний ж турнікет коштує від 1300 гривень. Тобто або купуєш один якісний, або чотири китайських. Але відмічу, що ризик померти через неякісний турнікет в 5 разів вищий, а ризик мати ампутовану кінцівку – в 20 разів вищий. Бо важливо не лише накласти турнікет, щоб він не розірвався, а щоб він витримав ще 4-5 годин. Коли ми накладаємо американський турнікет CAT (Combat-Application-Tourniquet), то значно вища ймовірність що навіть за 5 годин кінцівка буде збережена», – відмічає військовий.

Щоб врятувати життя військового, необхідно вміти накласти турнікет максимум за 30 секунд.

«Ми завжди використовуємо турнікет, який є у військового. Свій турнікет не віддаємо. Тобто, те що в бійця є – тим ми допомогу йому надаємо», — додає Ігор Марковський.

В освітньому просторі учасники тренінгу під керівництвом медика-стрілка вправлялись в правильному накладанні турнікета. За словами Ігоря Марковського, це вміння та якісний медматеріал значно підвищує шанс залишитись живим, допоки поранених чи постраждалих не госпіталізують.

Подібні новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть своє ім'я

Ми в соцмережах

0ПідписникиLike
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
0ПідписникиПідписники
3,912ПідписникиПідписники
22,100ПідписникиПідписники
- Партнерська реклама -spot_img

Таблоїд