Від початку 2023 року на водоймах України загинула 121 людина, серед них — чотирнадцять дітей.
Про це журналістці Фіртки повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій України.
«Першопричиною виникнення випадків загибелі на воді є відсутність культури безпеки у населення і незнання та недотримання простих правил поведінки на річках чи на озерах.
Так, чимало трагедій трапляється через те, що люди входять у воду в стані алкогольного сп’яніння чи лізуть у воду в незнайомому місці зі швидкою течією.
Потонути можна, як в гірській річці, так і у потічку», — пояснюють рятувальники.
Так, правила поведінки на воді прості — не вживати алкоголь, завжди перевіряти дно перед тим, як зайти у воду, не купатися у спеку, бо через перепад температури можуть виникнути судоми.
Як наголосили рятувальники, основними умовами безпеки на воді є купання у спеціально обладнаних місцях, дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах та постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Зазначимо, попри те, що в Івано-Франківську немає офіційно визначених пляжів, безпечними для купання наразі є міське озеро, річки Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська. Втім, ці місця — стихійні місця масового відпочинку людей. Тому за безпеку під час купання відповідають самі відпочивальники.
Нагадаємо, нещасний випадок загибелі на водоймі трапився 16 липня, де в селі Козари під час відпочинку на річці Дністер, дівчинка, 2010 року народження, стрибнула з берега та зникла з поля зору. Дівчинку шукали три дні. Лише 19 липня водолази виявили та підняли на поверхню тіло дитини.