Не всі готові працювати старостами з тим рівнем зарплати, яку пропонують. Зокрема в одному з сіл Івано-Франківської громади староста, в якого троє дітей, відмовився від посади, бо за пропоновану зарплату йому непросто утримувати сім’ю.
Місяць тому НАЗК відкрило публічний доступ до Реєстру декларацій, тож у медіа почали активно аналізувати статки і доходи посадовців громад. Окрім очільників громад, чималий інтерес аудиторії викликали і дані про зарплати старост. Одні обурюються, що вони надто високі, інші вказують, що оклад нормальний, а от премії завеликі.
Мер Руслан Марцінків в ефірі ТРК «Вежа» розповів, скільки в середньому отримують на руки старости 18 сіл, які входять до складу Івано-Франківської громади.
«У деклараціях вказується дохід разом із премією. Але ще врахуйте, що є податки. 26-28 тисяч гривень отримує староста заробітної плати», – відмітив міський голова.
Але не всіх очільників старостинських округів влаштовує рівень пропонованої зарплати.
«На жаль, ми маємо випадки, коли старости відмовляються працювати. Зокрема в Драгомирчанах Ігор Хом’як відмовився від посади старости, тому що в нього троє дітей і він сказав, що за таку заробітну плату дуже важко буде прожити його родині. Тому є й такі випадки», – розповів мер.
Не надто більшу зарплатню отримують і заступники міського голови Івано-Франківська.
«Щодо заступників, то вони приблизно мають 30-32 тисячі гривень. Різні цифри через те, що зарплата залежить також від вислуги», – пояснив Марцінків.
Також мер виступає за те, щоб змінити підхід до нарахування зарплат працівникам органів місцевого самоврядування.
«На жаль, ця система нарахування збереглася ще з радянського часу. Я вважаю, що треба цю систему відмінити, ніяких премій і надбавок не повинно бути, просто має бути оклад і заробітна плата. І вона має бути пристойною. Бо якщо в мерії в працівників сьогодні заробітна плата 9-11 тисяч гривень, то нам дуже важко втримати людей, особливо в юридичному відділі. Тому я б тут не говорив про великі заробітні плати, бо кожен староста несе відповідальність, він є членом виконавчого комітету і середня заробітна плата, яку вони отримують на руки, це 27-29 тисяч гривень. Це адекватна заробітна плата, зважаючи на сьогоднішню ситуацію. Бо дуже часто з цих грошей старости закривають дрібні видатки на своєму окрузі – десь треба бензопилу поремонтувати, десь треба задонатити. Якщо ви вважаєте, що достойні бути старостою, то на наступних виборах можна подавати свою кандидатуру, ставати старостою села і брати на себе відповідальність», – пропонує Руслан Марцінків.