Івано-Франківська територіальна громада продовжує підтримувати військовослужбовців.
Зокрема, з 2024 року захисники та захисниці громади отримають матеріальну допомогу за дванадцятьма пунктами, визначеними наприкінці минулого року під час останньої сесії міської ради, пише Фіртка.
Відтак, згідно з рішенням, військовослужбовці мають право на отримання одноразової допомоги у розмірі 50 тисяч гривень, 30 тисяч — на лікування після поранення, а також 50 тисяч — за народження дитини у родині захисника, та інші.
Усі шістнадцять видів допомоги суттєво вищі, аніж торік. До того ж додалася виплата десять тисяч гривень — на реабілітацію.
27-річний В’ячеслав Сімків прийшов оформити пільгу на комунальні послуги за посвідченням учасника бойових дій.
Оскільки отримав поранення минулого року, планує подати заяву і на цю допомогу. Каже, суми допомоги однозначно суттєві.
«Я насамперед подавав на комунальні виплати на житло. Минулого разу я не доніс всі документи, тому от зараз доніс.
І ще теж мені радили подати на одноразову допомогу при отриманні поранення і на спорядження. Про це я дізнався, коли лежав в лікарні. До мене прийшли провідати і сказали, що є такі виплати взагалі.
Я вирішив, раз уже йду в ЦНАП, подам і на них теж. Зайвими ці гроші точно не будуть, зазвичай вони ідуть на це саме спорядження, на побутові витрати. Тратиться все доволі швидко. Тому зайвими точно не будуть.
А 50 тисяч — це взагалі велика сума, як на мене», — розповідає військовослужбовець 74 батальйону 102 бригади В’ячеслав Сімків.
Військовослужбовці, які не мають статусу учасника бойових дій, відповідно не користуються пільгами на оплату комунальних послуг, можуть отримати одноразову допомогу в розмірі п’ять тисяч гривень.
Також дітям військовослужбовців на день народження передбачена одноразова виплата у розмірі 500 гривень. А віднедавна дітям з багатодітних сімей військовослужбовців, дітям, які мають інвалідність і батько чи мати обороняють країну, місто виплачуватиме дві тисячі гривень з нагоди дня народження.
Таку ж одноразову виплату дві тисячі гривень отримають діти, батько чи мати яких загинули під час виконання бойового завдання. Суттєвою допомогою є одноразова виплата на спорядження у розмірі 50 тисяч гривень. Порівняно із минулим роком, вона виросла більш ніж удвічі для захисників, які боронять Україну в зоні бойових дій.
Для тих, хто несе службу на території, де не ведуться активні бої, для прикладу неподалік кордону з Білоруссю, передбачена виплата у розмірі 20 тисяч гривень.
У 2024 році продовжуються ряд соціальних програм. Найпопулярнішою є послуга на амуніцію, Цього року збільшено суму і є можливість отримати 50 тисяч гривень. Перелік документів незмінний.
Основний момент — чи реєструвались до 31 грудня 2023 року і так само стосується ВПО, чи стали на облік до цього періоду.
Ті захисники та захисниці, що минулого року отримали 20 тисяч гривень на амуніцію, можуть отримати кошти і цього року. Але потрібно надати нову довідку про безпосередню участь у бойових діях за 2024 рік.
Станом на сьогодні вже подали 33 заяви на цю послугу.
Також нова послуга — виплати на реабілітації. Вже є таких 15 заявок», — зазначає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
Пріоритет для Івано-Франківської громади — підтримка військовослужбовців та їхніх родин, соціальний захист тих, хто отримав поранення, а також допомога родинам полеглих учасників бойових дій, каже міський голова Руслан Марцінків.
«Зважаючи на те що немає вже військового ПДФО, і зменшилися доходи в місцевий бюджет, місто збільшує програми, особливо програми підтримки для бійців з Івано-Франківської громади.
Це — виплати на амуніцію, пораненим хлопцям, реабілітація, компенсація за житлово-комунальні послуги. Важливо, що багато з цих послуг можуть оформити рідні або ж бійці онлайн.
Важливо підтримувати та розуміти, що перемагати, точніше йти до перемоги має йти вся країна, а не лише ті, хто безпосередньо воює. Тому кожен це має розуміти й так вчиняти», — резюмував Марцінків.