Упродовж двох днів Івано-Франківський обласний центр соціальних служб організовував та проводив у приміщенні готелю «Станіславів» навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та тих, які виявив бажання взяти під опіку, піклування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за варіативною програмою.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА
«У нашій області налічується понад 1500 дітей-сиріт, дітей, які потребують батьківського піклування. Це діти, які хочуть сказати «мамо і тато». Ми радіємо з того, що є багато батьків-вихователів та створені дитячі будинки сімейного типу. Дякую вам за те, що маєте чуйне серце і є щирими людьми, які присвячують себе вихованню діток» – зазначила під час зустрічі заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.
Людмила Сірко також подякувала тренерам, які провели не одне таке навчання і намагаються допомогти майбутнім батькам.
Наголошувалося, що основною метою навчання є формування усвідомленого рішення батьків щодо створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, опікунської сім’ї, усиновлення, патронатної сім’ї, підготовка до здійснення функцій прийомних батьків, батьків-вихователів шляхом формування необхідних сфер компетентності.
Учасники отримали знання про потреби дітей різних вікових груп та необхідність їх задоволення для повноцінного розвитку особистості, основні етапи розвитку та кризові періоди дитини, розглянули особливості розвитку дитини, яка влаштовується у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, визначили фактори, які спричиняють затримці в розвитку (генетичні та вроджені хвороби, перинатальні фактори, відсутність догляду, жорстоке поводження, емоційний тиск і зневага, травми, асоціальна поведінка батьків), ознайомилися з прийомами налагодження позитивних стосунків з дітьми.
За результатами навчання буде надано довідки та рекомендації про включення до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.