Заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко зустрілася з представниками Благодійного фонду «Карітас Чеська Республіка». У заході взяли участь фахівці департаментів соціальної політики, міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад облдержадміністрації.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА
Учасники заходу обговорили питання організації роботи щодо співпраці в галузі соціальної політики, допомоги внутрішньо переміщеним людям, Збройним силам України, паліативним хворим та людям похилого віку.
«З перших днів війни Івано-Франківщина стала однією із областей, до якої почали прибувати тисячі людей у пошуках безпечного місця перебування. Зараз на Прикарпатті зареєстровано близько 124 тисяч ВПО. Обласна державна (військова) адміністрація спільно із міжнародними партнерами, благодійними фондами, волонтерами, громадськими організаціями працює над важливими завданнями щодо облаштування ВПО та забезпечення цих людей усім необхідним. Для нас дуже цінна підтримка наших партнерів, яка допомагає вистояти у боротьбі проти російських агресорів», – зазначила Людмила Сірко.
Посадовиця розповіла про роботу, яка проводиться на Івано-Франківщині щодо прийняття внутрішньо переміщених осіб, облаштування місць соціального проживання для них, створення інтерактивних, мультимедійних кімнат, дитячих просторів, необхідних геріатричних центрів, надання соціально-гуманітарної, медичної допомоги усім потребуючим, а також розширення мережі реабілітаційних закладів та шляхи реалізації в області державної політики щодо захисту прав ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.
Представники Благодійного фонду «Карітас Чеська Республіка» ознайомили зі роботою, яку проводили минулого року у Миколаївський, Херсонській та Закарпатській областях щодо надання необхідної гуманітарної допомоги ВПО.
Також зауважили, що цьогоріч працюватимуть на Івано-Франківщині, виявили зацікавленість у напрямках щодо облаштування соціального житла для внутрішньо переміщених людей, а також необхідних геріатричних та реабілітаційних центрів.
Мовилося й про працевлаштування ВПО, реалізацію грантових програм щодо підтримки малого і середнього релокованого бізнесу та проведення необхідних курсів щодо здобуття іншої спеціальності переселенцями.
«Ми щоденно вивчаємо потреби переселенців та активно допомагаємо їм. Завдяки нашій співпраці із міжнародними партнерами ми створимо всі умови для допомоги потребуючим у складний час війни», – наголошувала Людмила Сірко.